Aktualności
Konkursy
06 Czerwca
Źródło: LinkedIn
Opublikowano: 2023-06-06

Doktorantka UMWr laureatką programu stażowego PACTT i AstraZenca

Zofia Łapińska, doktorantka z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, wygrała pierwszą edycję konkursu „Nagroda Naukowa” organizowanego przez Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii i AstraZeneca. Zwyciężczyni pojedzie na 10-miesięczny staż badawczy do Institute of Cancer Research w Londynie.

Program stażowy mający wspierać partnerstwo między podmiotami komercyjnymi i światem akademickim zainicjowano pod koniec ubiegłego roku. Właśnie rozstrzygnięto premierową edycję. laureatką została mgr Zofia Łapińska z Katedry i Zakładu Biologii Molekularnej i Komórkowej na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Od października 2020 r. jest doktorantką na tej uczelni, wcześniej uzyskała tytuł magistra biotechnologii w ramach specjalizacji biologia molekularna na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Główny obszar jej naukowych zainteresowań stanowi analiza efektywności elektroporacji z jonami wapnia jako opcji leczenia raka jajnika oraz wpływu 17β-estradiolu na proces terapeutyczny. W nagrodę badaczka pojedzie na 10-miesięczny staż badawczy do Institute of Cancer Research w Londynie. Wraz z zespołem prof. Wojciecha Niedźwiedzia uczestniczyć będzie w prestiżowym projekcie z zakresu stabilności genomu i naprawy DNA.

The Institute of Cancer Research (ICR) w Londynie powstał w 1911 r. i jest jednym z najważniejszych ośrodków zajmujących się badaniami nad nowotworami. W ponadstuletnim dorobku placówki znajdują się przełomowe odkrycia w zakresie biologii nowotworów oraz opracowywania zaawansowanych terapii, które mają wpływ na pacjentów na całym świecie.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)