Mariusz Karwowski, popularyzator nauki i stały współpracownik „Forum Akademickiego” został wyróżniony w konkursie „Dziennikarze dla Klimatu” za artykuł „Recykling… dwutlenku węgla”, opublikowany na łamach FA. Gratulujemy!
Podczas uroczystej gali 20 listopada w Zamku Królewskim w Warszawie wręczono nagrody i wyróżnienia w piątej edycji konkursu „Dziennikarze dla Klimatu”.
Nagrody Honorowe za działalność na rzecz ochrony klimatu otrzymali: red. Ewa Podolska z Radia TOK FM, zespół dr. Marcina Popkiewicza za artykuły publikowane na portalu naukaoklimacie.pl oraz red. Tomasz Ulanowski z „Gazety Wyborczej”.
Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 5000 euro wręczono red. Joannie Tryniszewskiej i red. Joannie Klimowskiej-Kronic za cykl programów Podmuch energii dla TVP 1.
Drugie miejsce i nagroda 1000 euro przypadła red. Bartłomiejowi Derskiemu za art. Na węglu świat się nie kończy. Zwłaszcza na Śląsku, zamieszczony na portalu www.WysokieNapiecie.pl.
Na trzecim miejscu uplasował się i nagrodę 500 euro otrzymał red. Tomasz Rożek z „Gościa Niedzielnego” za artykuł Bakterie z zaświatów.
Red. Justyna Kamińska z Pisma Samorządu terytorialnego „Wspólnota” zdobyła nagrodę specjalną w kategorii „Czysta energia dla Polski” oraz 2000 euro za artykuł Termomodernizacja. Dlaczego się opłaca?.
Jury konkursu przyznało także dwa wyróżnienia. Otrzymali je: red. Karolina Baca-Pogorzelska z „Dziennika Gazety Prawnej” za cykl artykułów oraz red. Mariusz Karwowski z „Forum Akademickiego” za artykuł Recykling… dwutlenku węgla.
Konkurs „Dziennikarze dla Klimatu” organizuje Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (www.ekos.org.pl). Deutsche Bundesstiftung Umwelt (Niemiecka Fundacja Federalna Środowisko) jest partnerem konkursu.
Konkurs ma na celu popularyzację działań na rzecz ochrony klimatu. Wyróżnia utwory dziennikarzy upowszechniające tematykę klimatu, promuje nowatorskie rozwiązania, które mają znaczący wpływ na przeciwdziałanie niekorzystnym zjawiskom klimatycznym.