Aktualności
Konkursy
19 Października
Opublikowano: 2022-10-19

EKOinnowatorzy wśród studentów i doktorantów poszukiwani

Do połowy listopada trwa przyjmowanie zgłoszeń do czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu EKOinnowatorzy. W tym roku po raz pierwszy, poza przedstawicielami studenckiego ruchu naukowego, udział mogą wziąć także doktoranci.

To już czwarta edycja konkursu organizowanego przez Instytut Zrównoważonej Energetyki. Celem inicjatywy jest wyłonienie kół naukowych i studentów wyróżniających się w działalności naukowej i organizacyjnej o charakterze proekologicznym. W tym roku po raz pierwszy do udziału w konkursie zaproszeni są także doktoranci. Oprócz trzech głównych kategorii (EKOinnowacyjne Koło Naukowe, Student EKOinnowator, Doktorant EKOinnowator) przewidziano także pięć kategorii specjalnych, w ramach których wyróżnienia zostaną przyznane odrębnie studentom i doktorantom:

  • Innowacje ekologiczne
  • Innowacje konstrukcyjne
  • Innowacje społeczne
  • Osiągnięcia naukowe
  • Osiągnięcia organizacyjne

Zgłoszenia udziału w konkursie można przesyłać do 15 listopada za pomocą formularza. Na zwycięzców czekają nagrody w postaci bonów podarunkowych (o wartości 3 i 2 tys. zł w kategoriach głównych oraz 1,5 tys. zł w kategoriach specjalnych) i pamiątkowe statuetki. Uroczystą Galę Finałową zaplanowano na 9 grudnia w Forest Hotel w Krakowie. Szczegóły dotyczące konkursu (w tym regulamin) są dostępne na stronie internetowej www.ekoinnowatorzy.pl.

W poprzedniej edycji po tytuł EKOinnowatorów sięgnęły Lodz Solar Team z Politechniki Łódzkiej, Koło Naukowe Eko-Energia z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Katarzyna Suchorowiec z AGH.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)