Aktualności
Konkursy
11 Marca
Źródło: londynek.net
Opublikowano: 2020-03-11

GGPredict zwycięzcą konkursu ł.pitch Start-up Challenge

GGPredict został zwycięzcą trzeciej edycji konkurs dla polskich startupów ł.pitch Start-Up Challenge organizowanego przez LSE Polish Business Society. Zwycięski startup otrzymał nagrodę pieniężna w wysokości 20 tys. zł i miejsce w programie akceleracyjnym Space3ac, w ramach którego może liczyć na wsparcie o wartości do 200 tys. zł.

GGPredict to twórca aplikacji zwiększającej osiągnięcia graczy popularnych i darmowych gier komputerowych. Aplikacja skierowana jest zarówno do osób grających profesjonalnie jak i amatorsko i pomaga im zwiększyć efektywność.

– Obecnie na świecie jest 240 milionów graczy, ale nie istnieje żadna aplikacja, pomagająca im śledzić ich progres. To naprawdę ogromny rynek, który rośnie z roku na rok. Prowadzimy także badania socjologiczne, mówiące ilu graczy jest chętnych poprawić swoje wyniki, więc nawet jeżeli dotrzemy do 5% z nich, to nadal będzie to dla nas duży sukces – powiedzieli Przemysław Siemaszko i Michał Łowigus, pomysłodawcy GGPredict.

Jury doceniło fakt, że aplikacja już istnieje, a także jej potencjał rozwoju na rosnącym rynku gier komputerowych i niskie koszty ekspansji zagranicznej.

Wśród finalistów tegorocznego ł.pitch znalazło się pięć firm na wczesnym etapie rozwoju. Dwóch finalistów zaprezentowało rozwiązania pomagające osobom chorym na raka. SDS Optic rozwija technologię inPROBE, która zapewnia szybszą i dokładniejszą diagnozę choroby, zwiększając także efektywność leczenia, a projekt Prosoma Digital Therapeutics skupia się na pomocy psychologicznej dla osób cierpiących na raka za pomocą aplikacji mobilnej i technologii VR. Dwóch kolejnych finalistów to: FitMech – przedsiębiorstwo produkujące urządzenia monitorujące wydajność maszyn fabrycznych oraz GuardED – twórca aplikacji mobilnej uczącej przedsiębiorców cyberbezpieczeństwa.

ł.pitch jest projektem LSE Polish Business Society, stowarzyszenia polskich studentów na London School of Economics and Political Science. Nazwa konkursu nawiązuje do pioniera przemysłu naftowego i wynalazcy lampy naftowej, Ignacego Łukasiewicza. Konkurs ma swój finał podczas LSE SU Polish Economic Forum w Londynie.

Aleksander Książek

Dyskusja (0 komentarzy)