Aktualności
Konkursy
30 Grudnia
Opublikowano: 2018-12-30

Harmonogram konkursów NCN w 2019 roku

Polsko-austriacki MOZART, polsko-szwajcarski ALPHORN, polsko-norweski GRIEG, POLS dla naukowców przyjeżdżających z zagranicy, oraz interdyscyplinarny IDELAB dla zespołów pracujących z partnerami z Norwegii, Islandii oraz Liechtensteinu – to nowości w harmonogramie konkursów Narodowego Centrum Nauki na rok 2019. W ofercie nie brak również znanych już pozycji.

Już w połowie marca zainaugurowany zostanie nabór wniosków do 17. edycji konkursów: OPUS i PRELUDIUM. W tym samym czasie ruszy pierwszy z nowych konkursów – MOZART, organizowany we współpracy polsko-austriackiej. Zgłoszenia do niego będą przyjmowane w trybie ciągłym, a wyniki ogłaszane na bieżąco, począwszy od grudnia.

Takich „bilateralnych” nowości będzie więcej. 1 lipca zostanie ogłoszony polsko-szwajcarski ALPHORN, a pół miesiąca wcześniej – GRIEG na projekty badawcze realizowane przez zespoły polsko-norweskie. Ten drugi konkurs, podobnie jak POLS (16 grudnia) – dla naukowców przyjeżdżających z zagranicy, którzy chcą prowadzić badania naukowe w polskich jednostkach naukowych lub przedsiębiorstwach, oraz IDELAB (17 czerwca) – na interdyscyplinarne projekty badawcze realizowane przez polskie zespoły w partnerstwie z zespołami z Norwegii, Islandii oraz Liechtensteinu, a dotyczące ważnych wyzwań dla społeczeństwa, przeprowadzony będzie w ramach tzw. funduszy EOG i funduszy norweskich.

Oprócz tego nie zabraknie cieszących się niezmiennie dużym zainteresowaniem stałych punktów programu. W połowie czerwca wystartują: SONATA BIS 9, MAESTRO 11, UWERTURA 4. Trzy miesiące później będzie można zacząć składać wnioski do: OPUS 18, PRELUDIUM 18, SONATA 15, DAINA 2. Wreszcie 16 grudnia ruszą: SONATINA 4, ETIUDA 8.

Tak jak w tym roku prowadzony będzie też nabór ciągły do konkursu MINIATURA 3. Początek 1 kwietnia.

Szczegółowe informacje na temat warunków, trybu oraz terminów rozpoczęcia poszczególnych konkursów zostaną umieszczone na stronie internetowej Narodowego Centrum Nauki po zatwierdzeniu odpowiednimi uchwałami Rady NCN.

MK

Źródło: NCN

Harmonogram przeprowadzania konkursów przez Narodowe Centrum Nauki w 2019 roku

 

Dyskusja (0 komentarzy)