Aktualności
Konkursy
31 Grudnia
Opublikowano: 2018-12-31

„Innowacja jest kobietą” po raz dziesiąty

Zainaugurowano kolejną, dziesiątą już, edycję konkursu „Innowacja jest kobietą” organizowanego przez fundację Kobiety Nauki – Polska Sieć Kobiet Nauki. Jego celem jest wyłonienie innowacyjnego rozwiązania technologicznego lub koncepcji wdrożenia już opracowanego pomysłu. Udział w konkursie mogą wziąć badaczki-wynalazczynie, będące autorkami bądź współautorkami takiego rozwiązania. 

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 stycznia. Laureatka zostanie wyłoniona przez komisję konkursową, w skład której wchodzą członkinie zarządu fundacji. Podejmą one decyzję z uwzględnieniem proponowanych przez ekspertki i ekspertów fundacji list rankingowych. Rozstrzygnięcie nastąpi nie później niż 10 lutego 2019 roku. Zwycięski wynalazek będzie zaprezentowany podczas 22. Międzynarodowego Moskiewskiego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii ARCHIMEDES, który odbędzie się w dniach 26–29 marca 2019 roku.

W poprzedniej, letniej, odsłonie konkursu triumfowała dr hab. Aneta Ptaszyńska z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, która zaprezentowała metodę na leczenie infekcji grzybiczej oraz wspomaganie układu odpornościowego pszczół dzięki wzbogaceniu diety zimowej owadów przez bakterie z rodzaju Lactobacillus. Wyróżniono też wynalazek dr Marii Kurańskiej z Politechniki Krakowskiej – lekką i odporną na pleśnie piankę poliuretanową, która powstaje przy użyciu odpadu komunalnego, jakim jest zużyty olej, który zamiast zatykać komunalne instalacje kanalizacyjne, może być użytkowany przemysłowo jako materiał ocieplający.

MK

Regulamin X edycji konkursu „Innowacja jest kobietą”

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)