Aktualności
Konkursy
11 Marca
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2024-03-11

Innowatorzy z branży OZE poszukiwani – do zdobycia granty do 20 tys. zł

Nawet 20 tys. zł dla młodych naukowców których pomysły mają szansę w realny sposób przyczynić się do transformacji energetycznej i wesprzeć jej rozwój – już po raz trzeci ruszył program grantowy SOFIA.

SOFIA (Science Onde Flow Innovation Academy) to program grantowy firmy ONDE SA, lidera branży OZE w Polsce. Nagradzane są w nim pomysły, które mają szansę w realny sposób przyczynić się do transformacji energetycznej i wesprzeć jej rozwój. Młodzi naukowcy mają szansę na zdobycie grantów finansowywch aż do 20 tys. zł. Organizatorzy kładą szczególny nacisk na funkcjonalność zgłaszanych projektów i możliwość ich wykorzystania w praktyce.

Transformacja energetyczna jest jednym z priorytetowych zadań dla współczesnego społeczeństwa. Nasz program grantowy zwiększa szansę na szersze stosowanie innowacyjnych, przyjaznych środowisku rozwiązań, a ponadto umożliwia młodym, zdolnym ludziom rozwój zgłaszanych projektów. Wspieramy ich nie tylko finansowo. Uczestnicy mogą także liczyć na doradztwo i nawigację pod nadzorem ekspertów z branży OZE. Najbardziej cenimy te projekty, które wyróżniają się funkcjonalnością. Tak aby w przyszłości można je było z sukcesami stosować w praktyce, a tym samym rozwijać branżę – podkreśla Marek Marzec, wiceprezes ONDE SA.

W poprzedniej odsłonie programu jury nagrodziło cztery projekty, które dotyczyły wykorzystania potencjału energetycznego odpadowych tworzyw sztucznych w recyklingu chemicznym, analizy możliwości stworzenia konstrukcji w formie trackera solarnego dla pływającej instalacji fotowoltaicznej, zastosowania algorytmu sztucznej inteligencji do analizy stanu turbin wiatrowych z użyciem bezzałogowych statków powietrznych, a także oceny śladu węglowego za pomocą znormalizowanej metody IPCC jako narzędzie skutecznej kontroli cyklu istnienia elektrowni fotowoltaicznej.

Projekty można zgłaszać na stronie www.ondeflow.pl do 30 kwietnia 2024 r. Do wyboru jest 5 kategorii:

  • Nowe rozwiązanie w obszarze utrzymania i eksploatacji OZE,
  • Nowoczesne systemy sterowania i nadzoru dla OZE,
  • Układ wyprowadzenia mocy w instalacjach hybrydowych,
  • Cykl życia OZE,
  • Dzika karta OZE.

Finaliści programu otrzymują nie tylko grant finansowy do 20 tys. zł, ale mają także szansę na nawiązanie kontaktów zawodowych ze specjalistami branży OZE oraz zdobycie cennego doświadczenia. Partnerem trzeciej edycji jest Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

MK, źródło: ONDE SA

Dyskusja (0 komentarzy)