Aktualności
Konkursy
14 Grudnia
Serwerownia UCO. Źródło: UwB
Opublikowano: 2017-12-14

Internet rzeczy – zespołowy konkurs programistyczny dla uczniów i studentów na UwB

Uniwersyteckie Centrum Obliczeniowe Uniwersytetu w Białymstoku we współpracy z Instytutem Informatyki UwB organizuje otwarty zespołowy konkurs programistyczny poświęcony Internetowi rzeczy „Inteligentne centrum danych i obliczeń”.

Zmagania programistów będą wydarzeniem towarzyszącym dorocznemu Regionalnemu Konkursowi Informatycznemu. Od kilkunastu lat bierze w nim udział młodzież szkół ponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego. W tym roku organizatorzy postanowili przygotować jeszcze jedną formę rywalizacji – tym razem grupową.

W konkursie “Inteligentne centrum danych i obliczeń” mogą brać udział zespoły (2-4 osoby) składające się ze studentów wyższych uczelni lub z uczniów szkół średnich. W ramach konkursu uczestnicy zaproponują i zaimplementują rozwiązanie dla serwerowni Uniwersyteckiego Centrum Obliczeniowego. Organizator (UCO) zapewnia sprzęt niezbędny do realizacji rozwiązania.

W związku z konkursem Uniwersyteckie Centrum Obliczeniowe zaprasza wszystkich zainteresowanych do swojej siedziby na dzień otwarty. 18 grudnia 2017 r. (poniedziałek) od godz. 9.00 do 14.00 można będzie odwiedzić serwerownię UCO i zadawać pytania jej administratorowi. Siedziba Centrum mieści się na Wydziale Matematyki i Informatyki UwB.

Zespołowy konkurs programistyczny “Inteligentne centrum danych i obliczeń” jest podzielony na 3 etapy. Finał przewidziany jest na koniec marca 2018 r. Dodatkowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej pod adresem http://uco.uwb.edu.pl/konkurs/ .

Katarzyna Dziedzik

Dyskusja (0 komentarzy)