Aktualności
Konkursy
06 Maja
Źródło: www.kameny.lireny.pl
Opublikowano: 2021-05-06

Kameny Lirene po raz drugi – trwa nabór zgłoszeń

Do końca czerwca badaczki realizujące projekty z zakresu ochrony przyrody mogą się zgłaszać do II edycji plebiscytu Lirene „Kobieta. Innowacja. Natura”.

W plebiscycie doceniane są kobiety, które swoim działaniem, osiągnięciami naukowymi i przedsiębiorczością wpływają na otaczającą rzeczywistość: liderki biznesu, prowadzące przedsiębiorstwa, które wyróżniają się na polskim rynku zrównoważoną produkcją, innowacyjnymi, ekologicznymi produktami i odpowiedzialnością na rzecz środowiska; aktywistki walczące o lepszą przyszłość planety; influencerki motywujące i inspirujące do pracy na rzecz ochrony klimatu i środowiska; inicjatorki zmian społecznych, które odważnie wyznaczają nowe standardy jakości i poszanowania natury; naukowczynie odpowiedzialne za inicjatywy, które mają realny wpływ na przyszłość planety – przełomowe badania naukowe, innowacje technologiczne oraz wybitne badaczki, które rewolucjonizują świat nauki i odważnie zmieniają przyszłość na lepsze.

Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 30 czerwca. Formularz znajduje się na stronie internetowej plebiscytu. Następnie jury wybierze 6 finalistek, które wezmą udział w głosowaniu internautów (24 sierpnia – 8 października). W połowie października poznamy zwyciężczynie plebiscytu: wyłonioną przez jury (otrzyma Nagrodę Główną w wysokości 15 tys. zł) oraz dwie z największą liczbą oddanych przez internautów głosów (2 × 10 tys. zł). Laureatki otrzymają także statuetki – Kameny Lirene. Nazwa nagrody odwołuje się do wizerunku pięknych, młodych i długowiecznych kobiet, które były duchami przyrody i stanowiły uosobienie płodności i wdzięku. Statuetka ma odzwierciedlać siłę drzemiącą w wyróżnionych kobietach – innowatorkach.

W ubiegłorocznej edycji plebiscytu zgłoszono blisko 200 proekologicznych inicjatyw. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie przedstawicielki świata nauki: dr hab. Grażyna Dąbrowska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz dr Agnieszka Gajewicz-Skrętna z Uniwersytetu Gdańskiego.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)