Aktualności
Konkursy
04 Grudnia
Opublikowano: 2018-12-04

Konkurs APH po raz 18. – open call

Trwa open call do 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii – zgłoszenia spełniające regulaminowe wymogi można wysyłać do 10 lutego 2019 roku.

Na uczestników najnowszej odsłony konkursu APH czekają dwie nagrody rezydencyjne: miesięczny pobyt i program rezydencyjny w Residency Unlimited w Nowym Jorku dla laureata Nagrody Głównej (listopad 2019); miesięczny pobyt i program rezydencyjny w centrum sztuki i edukacji RUPERT w Wilnie dla laureata Drugiej Nagrody (grudzień 2019).

Dodatkowo jeden z finalistów konkursu może zostać wyróżniony Nagrodą Specjalną, która otwiera pole szerokich możliwości twórczych w ramach projektu i realizacji koncepcji artystycznej Raportu Rocznego Grupy ERGO Hestia na warunkach komercyjnych.

Nazwiska finalistów konkursu APH zostaną ogłoszone 22 marca 2019. Ich prace można będzie zobaczyć na trwającej od 6 do 19 maja 2019 wystawie finałowej w Muzeum nad Wisłą – filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Laureatów konkursu poznamy tym razem nie na wernisażu wystawy finałowej, ale podczas gali finisażowej 17 maja 2019.

Konkurs adresowany jest do studentów IV i V roku wszystkich wydziałów i kierunków artystycznych polskich uczelni, którzy tworzą prace w obszarach: malarstwa, grafiki, rzeźby i instalacji, fotografii, sztuki cyfrowej i performance.
Uczestnicy konkursu Artystyczna Podróż Hestii mogą przesyłać swoje zgłoszenia przez specjalny panel na stronie internetowej.
Dla wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie organizatorzy przygotowali specjalny zestaw odpowiedzi na najczęstsze pytania, a dodatkowo w każdy czwartek na profilu FB  konkursu prezentowane są posty objaśniające poszczególne punkty regulaminu konkursowego.

APH

Dyskusja (0 komentarzy)