Aktualności
Konkursy
02 Kwietnia
Opublikowano: 2024-04-02

Konkurs dla studentów i absolwentów uczelni zawodowych

Po raz szósty Agencja Rozwoju Przemysłu ogłosiła konkurs na najlepsze prace magisterskie, inżynierskie i licencjackie w ramach programu Kadry dla PrzemysłuZgłoszenia przyjmowane są do 7 października.

Celem konkursu jest zwiększenie zainteresowania kluczowymi dla rozwoju polskiej gospodarki zagadnieniami związanymi z innowacjami w przemyśle, restrukturyzacją, efektywnym zarządzaniem przedsiębiorstwami oraz rolą ARP SA jako podmiotu zajmującego się wsparciem przedsiębiorstw w prowadzeniu i rozwijaniu działalności. Dodatkowo inicjatywa ma promować zatrudnienie w branży przemysłowej oraz szerzyć idee rozwoju projektów sektora przemysłowego.

Konkurs adresowany jest do studentów i absolwentów państwowych wyższych szkół zawodowych, których rektorzy zrzeszeni są w Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych. To już szósta edycja tego przedsięwzięcia. Mogą do niego być zgłaszane prace magisterskie, licencjackie, inżynierskie, na podstawie których nadano tytuł zawodowy magistra, licencjata, inżyniera w roku akademickim 2023 oraz 2024. Powinny dotyczyć następujących obszarów tematycznych:

  • sztuczna inteligencja i kompetencje dla cyfrowego przemysłu
  • wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem branży przemysłowej
  • inwestycje i finansowanie w sektorze przemysłowym
  • wyzwania dla przemysłu związane z offshore, wodorem i energetyką jądrową.

Termin zgłoszeń mija 7 października. Laureaci zostaną wyłonieni w każdej z trzech kategorii: praca magisterska, praca licencjacka oraz praca inżynierska. Czekają na nich nagrody pieniężne (5,5 tys. zł za pierwsze miejsce; 3,5 tys. zł za drugie miejsce; 2,5 tys. zł za trzecie miejsce oraz 2 tys. zł dla wyróżnionych). Zwycięzcy mogą dodatkowo liczyć na płatny 3-miesięczny staż w ARP SA lub jednej ze spółek z Grupy ARP. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano do końca listopada. Szczegółowe informacje na stronie Agencji Rozwoju Przemysłu.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)