Aktualności
Konkursy
23 Marca
Opublikowano: 2020-03-23

Konkurs dla studentów i absolwentów uczelni zawodowych

Agencja Rozwoju Przemysłu ogłosiła drugą edycję konkursu na najlepsze prace magisterskie, inżynierskie i licencjackie związane z tematyką efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem, restrukturyzacji i innowacji.

Konkurs skierowany jest do studentów i absolwentów Państwowych Uczelni Zawodowych. Jest efektem porozumienia, jakie Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zawarła w marcu 2019 r. ze Zgromadzeniem Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych. Jego idea wpisuje się w założenia programu „Kadry dla przemysłu”który realizuje ARP S.A. Patronat nad konkursem sprawują Prezes Rady Ministrów oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W pierwszej edycji, rozstrzygniętej we wrześniu ub. roku, wyłoniono 9 najlepszych prac, których autorzy reprezentowali wówczas Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Jana Grodka w Sanoku, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Ciechanowie, Państwową Wyższą Szkołę Zawodowa w Głogowie, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Koninie, Państwową Wyższą Szkołę Zawodowa w Raciborzu. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne w kwotach od tysiąca do czterech tysięcy złotych.

– Zainteresowanie konkursem przerosło nasze oczekiwania. Dotychczas nagrodzone prace to najlepszy dowód na potencjał, jaki drzemie w kształceniu zawodowym i przede wszystkim w młodych ludziach, studentach i absolwentach publicznych uczelni zawodowych. Budowanie pomostów między światem akademickim a światem biznesu umożliwia łączenie najwyższych kompetencji z praktyką biznesową. Sukces pierwszej edycji konkursu umocnił nas w przekonaniu, że taka inicjatywa jest potrzebna i powinna być kontynuowana – mówi Paweł Kolczyński, wiceprezes ARP S.A.

Uczestnikami konkursu mogą zostać studenci i absolwenci Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, których rektorzy zrzeszeni są, jako członkowie zwyczajni, w  stowarzyszeniu pod nazwą Konferencja Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych. Tak jak w ubiegłym roku, wyłonione zostaną najlepsze prace magisterskie, inżynierskie i licencjackie w obszarach: innowacje, restrukturyzacja, efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem, technologie na rzecz zaawansowanego przemysłu, otoczenie okołobiznesowe, informatyka, zarządzanie przedsiębiorstwem w warunkach globalizujących się rynków.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w październiku 2020 r . w siedzibie ARP S.A. przy ulicy Nowy Świat 6/12 w Warszawie.

MK, źródło: ARP

Dyskusja (0 komentarzy)