Aktualności
Konkursy
04 Kwietnia
Opublikowano: 2024-04-04

Konkurs dla studentów na projekt opakowania lub etykiety

Do 30 kwietnia studenci polskich uczelni, nie tylko artystycznych, mogą nadsyłać zgłoszenia do konkursu na najlepsze projekty opakowań, etykiet bądź spójną koncepcję graficzną opakowania dla linii produktowej. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach: za wrażenie, funkcjonalność i formę oraz szatę graficzną.

Konkurs Strefa Studenta to coroczne wydarzenie organizowane w celu wyłonienia najlepszych projektów opakowań/etykiet, których autorami są studenci uczelni artystycznych, technicznych lub o innych profilach. Jest częścią programu Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations w Krakowie. W tym roku po raz pierwszy możliwość wzięcia udziału w konkursie mają nie tylko polscy studenci, ale również studenci z zagranicy.

W pierwszym etapie nadesłane do 30 kwietnia prace zostaną ocenione przez profesjonalne jury, w skład którego wejdą autorytety środowiska oraz praktycy i eksperci branży opakowaniowej i graficznej. Do drugiej fazy trafi 12 najlepszych zgłoszeń. Ich autorzy znajdą się w finale, który odbędzie się na początku października w EXPO Kraków podczas XVI Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations w specjalnie stworzonej strefie wystawienniczej. Uczestnicy konkursu podczas 2-minutowych prezentacji będą mieli szansę zaprezentować prototypy swoich prac, opowiedzieć o nich jury i odpowiedzieć na pytania ekspertów. Na tej podstawie wyłonieni zostaną laureaci w każdej z trzech kategorii: Wrażenie, Funkcjonalność i forma oraz Szata graficzna.

Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, statuetki oraz możliwość uczestnictwa w konkursie World Star Student Awards, organizowanym przez Światową Organizację Opakowań i uznawanym za najbardziej prestiżowe wydarzenie dla młodych projektantów opakowań na całym świecie.

Termin zgłaszania prac konkursowych mija 30 kwietnia. Więcej informacji oraz regulamin konkursu na stronie internetowej targów.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)