Aktualności
Konkursy
03 Grudnia
Opublikowano: 2018-12-03

Konkurs INTERSTUDENT 2019

Do 12 grudnia br.  można zgłaszać kandydatów do IX edycji konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Konkurs organizowany jest w ramach programu Study in Poland”.

W polskich uczelniach studiuje obecnie ponad 70 tysięcy obcokrajowców. Organizatorzy chcą nagrodzić zagranicznych studentów, którzy budują współpracę między kulturami i wzbogacają polskie środowisko akademickie. Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim – kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa oraz dobre wyniki w nauce czy też udział w ciekawych projektach badawczych. Kandydatów zgłaszać mogą ich profesorowie, opiekunowie, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, a także koleżanki i koledzy. Kapituła Konkursu wybierze najlepszych spośród studentów zagranicznych studiujących w polskich uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku laureatami zostali: Aigerim Balkhashbayeva z Kazachstanu, Uniwersytet SWPS (studia licencjackie), Safoura Reza z Afganistanu z Francji, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (studia magisterskie), oraz Włodzimierz Lewoniewski z Białorusi, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (studia doktoranckie). Dodatkowo Kapituła postanowiła przyznać następujące Nagrody Specjalne: Snehalbhai Patel z Indii, Politechnika Śląska (za promocję Polski w światowych konkursach technologicznych), Yasser Faraj z Arabii Saudyjskiej, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach (za działalność na rzecz walki z rasizmem), Justyna Pordzik z Niemiec, Warszawski Uniwersytet Medyczny (za osiągnięcia naukowe).

Konkurs INTERSTUDENT organizowany jest pod honorowym patronatem prof. dr. hab inż. Jana Szmidta, przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Partnerami Konkursu są: Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Parlament Studentów RP i Krajowa Reprezentacja Doktorantów. Gala Finałowa konkursu INTERSTUDENT odbędzie się 17 stycznia 2019 r. w Warszawie, w Auli Kryształowej SGGW, podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce”.

MK

Ankieta konkursowa

 

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)