Aktualności
Konkursy
12 Maja
Opublikowano: 2020-05-12

Konkurs „Monografie FRSE” – wydaj u nas!

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza wszystkich akademików do udziału w konkursie na najlepszą pracę naukową poświęconą edukacji i programom zarządzanym przez Fundację. Nagrodą jest jej publikacja w Wydawnictwie FRSE.

Konkurs jest skierowany do badaczy i naukowców zajmujących się edukacją w ujęciu różnych dyscyplin nauk humanistycznych i społecznych. Jego celem jest wyróżnienie prac, które w twórczy sposób wykorzystują rezultaty programów zarządzanych przez Fundację i przyczyniają się do wzbogacania wiedzy o edukacji.​

Pracujesz naukowo lub zajmujesz się badaniem wybranego obszaru edukacji? Brałaś/brałeś udział w wymianie akademickiej zorganizowanej w ramach programów zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji? Potrafisz wykorzystać zasoby informacyjne Fundacji do rozwoju warsztatu badawczego i poszukujesz sposobu na upowszechnienie wyników swoich prac? Jeśli odpowiedź na którekolwiek pytanie brzmi „TAK”, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie.

W tegorocznej edycji kapituła konkursu wybierze maksymalnie cztery prace. Zostaną one wydane w Serii naukowej Wydawnictwa FRSE w formie tradycyjnej i elektronicznej. Dzięki promocji w internecie i podczas wydarzeń organizowanych przez Fundację o książkach usłyszy szerokie grono odbiorców w Polsce i za granicą.

Zgłoszenia przyjmowane są w trybie ciągłym. Prace zgłoszone do 30 maja, które pomyślnie przejdą ocenę wstępną, zostaną skierowane do oceny merytorycznej w I turze. Jej wyniki zostaną ogłoszone do 30 lipca 2020 r.

Szczegóły konkursu: https://www.frse.org.pl/wydawnictwo. Dodatkowych informacji udziela Karolina Kwiatosz: k.kwiatosz@frse.org.pl, tel. 22 463 15 22.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji to fundacja Skarbu Państwa działająca od 1993 r. Obecnie pełni funkcję Narodowej Agencji Programu Erasmus+ na lata 2014–2020 oraz Narodowej Agencji Europejskiego Korpusu Solidarności. Równolegle realizuje europejskie inicjatywy informacyjno-edukacyjne: eTwinning, Eurodesk Polska, Eurydice, Europass, ECVET i EPALE. Wspiera również współpracę z krajami Europy Środkowej i Wschodniej poprzez Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży, Polsko-Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży oraz Centrum Współpracy SALTO z Krajami Europy Wschodniej i Kaukazu.

Dyskusja (0 komentarzy)