Aktualności
Konkursy
08 Marca
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2023-03-08

Konkurs na najlepszą publikację o Wielkopolsce

Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk ogłosiło VI edycję konkursu na najlepszą książkę o Wielkopolsce w roku 2022. Publikacje można zgłaszać do 12 maja.

Konkurs o Nagrodę Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk za najlepszą publikację o Wielkopolsce organizowany jest od 2018 roku. Wyróżniane są zarówno książki naukowe, jak i popularnonaukowe oraz beletrystyczne. Osobna kategoria obejmuje literaturę dotyczącą miasta Poznania. Celem nagrody jest promocja najważniejszych dzieł, które podejmują tematy związane z Wielkopolską oraz propagowanie czytelnictwa i popularyzacja wiedzy o regionie. 

Nagroda przyznawana jest zarówno autorom, jak i wydawcom publikacji o Wielkopolsce i Wielkopolanach, napisanych w języku polskim, ogłoszonych zarówno w formie drukowanej, jak i elektronicznej, wyróżniających się oryginalnością, wybitnym poziomem literackim i edytorskim, reprezentujących dowolny gatunek literatury pięknej, naukowej lub popularnonaukowej. W ocenie publikacji brana będzie pod uwagę jej strona merytoryczna, językowa, redakcyjna i edytorska. Do konkursu mogą zostać zgłoszone prace wydane między 1 stycznia a 31 grudnia 2022 roku. Termin ich nadsyłania mija 12 maja 2023 r. Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej PTPN.

Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk powstało 13 lutego 1857 roku pod nazwą Towarzystwo Przyjaciół Nauk Poznańskie. W 1919 roku dzięki zaangażowaniu jego członków Towarzystwa Uniwersytet Poznański. Obecnie skupia ponad tysiąc uczonych z całej Polski. W swojej bibliotece przechowuje m.in. starodruki dzieła Mikołaja Kopernika z 1543 roku.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)