Instytut Pokolenia ogłosił konkurs na najlepszą pracę licencjacką, magisterską i doktorską z zakresu funkcjonowania rodziny z uwzględnieniem aspektów humanistycznych, społecznych lub zdrowotnych. Termin zgłoszeń upływa 15 października.
To pierwsza odsłona tej inicjatywy, która ma na celu wyłonienie najlepszych prac z zakresu funkcjonowania rodziny z uwzględnieniem aspektów humanistycznych, społecznych lub zdrowotnych oraz popularyzację wiedzy dotyczącej wymienionych obszarów.
Uczestnikami konkursu mogą być:
W konkursie oceniane będą prace napisane w języku polskim lub angielskim oraz obronione w okresie od 1 stycznia 2022 do 15 października 2023 r. na uczelniach publicznych i niepublicznych działających w Polsce . Zgłoszenia mogą dokonywać samodzielnie ich autorzy.
Kapituła wyłoni laureatów trzech najlepszych prac, którym zostaną przyznane nagrody pieniężne:
Termin nadsyłania prac mija 15 października 2023 r. Prace można zgłaszać drogą elektroniczną, przesyłając stosowne dokumenty na adres mailowy: konkurs@instytutpokolenia.pl. Ogłoszenie wyników i uroczystość wręczenia nagród pieniężnych zaplanowano na 20 grudnia 2023 r. Szczegółowe informacje, w tym regulamin, na stronie internetowej Instytutu Pokolenia.
Instytut Pokolenia powstał w 2021 roku. To państwowa jednostka podległa Prezesowi Rady Ministrów, prowadząca działalność opiniującą, badawczą, wydawniczą, popularyzatorską oraz upowszechniającą dobre praktyki. Przedmiotem działalności placówki jest m.in. inicjowanie i wspieranie działań mających na celu wzmacnianie trwałości więzi międzypokoleniowych, międzyludzkich oraz tożsamości budowanej w polskich rodzinach przez kolejne pokolenia; gromadzenie, opracowywanie oraz udostępnianie organom władzy publicznej informacji o istotnych zjawiskach i procesach demograficznych, społecznych oraz kulturowych w Polsce; opiniowanie propozycji rozwiązań prawnych i programowych; aktywne uczestnictwo w debacie publicznej na temat procesów i zjawisk społecznych, w szczególności w zakresie relacji i więzi międzyludzkich, komunikacji międzypokoleniowej, rodziny i tożsamości; współpraca z krajowymi, zagranicznymi i międzynarodowymi instytucjami naukowymi i organizacjami pozarządowymi.
MK