Aktualności
Konkursy
08 Lipca
Opublikowano: 2020-07-08

Konkurs na najlepsze prace z zakresu komunikacji strategicznej

Do końca lipca trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu na najlepszą pracę z zakresu komunikacji strategicznej. Do wygrania stypendia stażowe w Centrum Analiz Strategicznych Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. 

Celem konkursu, organizowanego przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości, jest upowszechnianie wiedzy z zakresu prawa i zwiększenie świadomości prawnej. Udział w nim mogą wziąć studenci i absolwenci studiów wyższych. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie pięciu esejów na wskazane przez Instytut tematy. Nagrodą główną jest jednorazowe miesięczne stypendium stażowe o wartości 10 tys. zł brutto w Centrum Analiz Strategicznych IWS. Przyznane zostaną również wyróżnienia (nie więcej niż cztery) – miesięczne stypendia stażowe o wartości 5 tys. zł brutto w Centrum Analiz Strategicznych IWS.

Konkursowe tematy:

  • Czy w Polsce dyskryminuje się osoby ze względu na wyznawaną religię i światopogląd – analiza na kanwie sprawy zwolnienia pracownika krakowskiej IKEA;
  • Autorytet wymiaru sprawiedliwości w kontekście kryzysu wokół Sądu Najwyższego. Między niezależnością a politycznym zaangażowaniem sędziów;
  • Czy mediacje stanowią szansę dla wymiaru sprawiedliwości? Ocena propozycji i działań ustawodawcy;
  • Koniec z ochroną sprawców przemocy domowej? Rozwiązania „ustawy antyprzemocowej” w praktyce.
  • Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej a sądy konstytucyjne w UE.

Objętość każdego z esejów nie powinna przekroczyć 5 tys. znaków (ze spacjami). Zgłoszenia za pomocą elektronicznego formularza przyjmowane są do 31 lipca.

MK

Regulamin Konkursu

 

Dyskusja (0 komentarzy)