Aktualności
Konkursy
17 Kwietnia
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2020-04-17

Konkurs na pamiętniki z czasów pandemii

Jak wygląda Twoje życie w dobie koronawirusa SARS-CoV-2? Podziel się swoimi refleksjami z badaczami, aby mogli stworzyć portret polskiego społeczeństwa. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone i opublikowane.

Konkurs „Pamiętniki pandemii” organizują Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk oraz Instytut Socjologii i Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. To propozycja skierowana do wszystkich, którzy dokumentują swoje życie w okresie pandemii. Co się w nim zmieniło, jak kwarantanna wpłynęła na życie ich oraz osób im bliskich, jak radzą sobie z funkcjonowaniem online? Odpowiedzi na te pytania staną się źródłem cennej wiedzy dla socjologów.

Ponadto projekt ten wpisuje się w długą tradycję pamiętnikarską polskiej socjologii. Z jednostkowych losów i autentycznych doświadczeń badacze stworzą wyjątkowy portret naszego społeczeństwa. Zasady konkursu są proste. Pamiętnik należy prowadzić minimum przez dwa tygodnie, można dołączyć zdjęcia lub rysunki. Należy go przesłać najpóźniej do 15 czerwca albo jaki plik tekstowy, albo skan rękopisu. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody w wysokości 2500 zł. Przewidziane są też wyróżnienia po 500 zł. Ponadto pamiętniki znajdą się w książce dokumentującej życie w czasach pandemii. Fragmenty dzienników opublikuje też miesięcznik „Mały Format”, a autorzy wybranych przez redakcję prac dostaną honoraria.

Formularz zgłoszeniowy, harmonogram i regulamin są dostępne na stronie internetowej konkursu.

JK, źródło: IFiS PAN

 

Dyskusja (0 komentarzy)