Aktualności
Konkursy
05 Marca
Opublikowano: 2020-03-05

Konkurs o Nagrodę Siemensa

Ponad 80 tys. zł wynosi pula nagród w tegorocznym Konkursie o Nagrodę Siemensa. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia.

Konkurs o Nagrodę Siemensa wyłania nietuzinkowe talenty spośród naukowców, zespołów badawczych oraz absolwentów studiów I i II stopnia z całej Polski. Zwycięskie projekty, które odpowiadają na potrzeby rynku i gospodarki – poza nagrodą finansową – uzyskują szansę na wdrożenie i zastosowanie w praktyce w ramach rozwiązań technologicznych firmy Siemens.

Naukowcy i zespoły badawcze mogą zgłaszać rozwiązania związane z zarządzaniem w przemyśle, elektrotechniką, transportem szynowym oraz zarządzaniem i sterowaniem ruchem. Ponadto przyjmowane są prace z zakresu zaawansowanych technologii ochrony środowiska, budowy maszyn, inżynierii materiałowej i innych dyscyplin mających zastosowanie lub wspomagających wszystkie dziedziny wymienione powyżej. Do konkursu można też zgłaszać prace dyplomowe absolwentów studiów I i II stopnia instytucji akademickich w zakresie automatyki i robotyki, a także elektrotechniki. Oprócz określonej w regulaminie tematyki przy ocenie brane będą walory aplikacyjne, czyli możliwość zastosowania rezultatów badań w praktyce.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody finansowe. W Konkursie o Nagrodę Siemensa  dla naukowców i zespołów badawczych:

  • nagroda promocyjna – 40 000 zł
  • nagroda badawcza – 30 000 zł,

zaś w Konkursie o Nagrodę Siemensa dla absolwentów:

  • I Nagroda – 10 000 zł
  • II Nagroda – 5 000 zł
  • III Nagroda – 3 000 zł.

Nagrodą dla uczelni, z której wywodzą się laureaci konkursu dla absolwentów, będzie wyposażenie laboratorium. Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie: www.pw.edu.pl/siemens.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)