Aktualności
Konkursy
03 Sierpnia
Opublikowano: 2018-08-03

Konkursy HOMING i POWROTY rozstrzygnięte

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozstrzygnęła kolejne edycje konkursów w programach HOMING i POWROTY. Finansowanie w wysokości niemal 12 mln złotych otrzyma piętnaścioro młodych badaczy, którzy będą realizować w Polsce innowacyjne projekty B+R.

Program HOMING wspiera naukowców powracających lub przyjeżdżających z zagranicy do pracy w Polsce. Do konkursu zgłoszono 54 wnioski, z których wybrano jedenastu młodych doktorów, którzy będą realizować projekty o charakterze staży podoktorskich we współpracy z 25 zagranicznymi i 6 krajowymi partnerami naukowymi, a także z dwoma polskimi partnerami gospodarczymi. Laureaci piątego konkursu w tym programie otrzymają granty w wysokości niemal 9 mln zł.

Grantobiorcy 5 konkursu HOMING

Z kolei program POWROTY skierowany jest do badaczy, którzy na wczesnym etapie swojej kariery zawodowej przerwali prowadzenie prac B+R ze względu na rodzicielstwo lub z powodu pracy w innym sektorze gospodarki. Zgłoszono 35 projektów, z których cztery otrzymają finansowanie w łącznej kwocie ponad 3 mln zł. Swoje projekty laureaci będą realizować we współpracy z pięcioma zagranicznymi i dwoma polskimi partnerami naukowymi, a także z dwoma polskimi partnerami gospodarczymi.

Grantobiorcy 5 konkursu POWROTY

Finansowanie w obydwu programach zostało przyznane na dwa lata.

W pięciu konkursach przeprowadzonych dotąd w programie HOMING Fundacja na rzecz Nauki Polskiej przyznała 52 granty na kwotę 39,4 mln zł. W realizację tych projektów jest zaangażowanych w sumie ponad 100 naukowców. Natomiast w pięciu dotychczasowych konkursach w programie  POWROTY granty w wysokości 14,7 mln złotych otrzymało 19 naukowców, a w realizację projektów zaangażowało się ponad 60 badaczy.

MK

(Źródło: FNP)

Dyskusja (0 komentarzy)