Aktualności
Konkursy
07 Grudnia
Opublikowano: 2020-12-07

Konkursy PWE na najlepsze prace dyplomowe

Dwa konkursy adresowane do najbardziej uzdolnionych magistrantów oraz doktorantów organizuje Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne.  

Obrona zarówno pracy magisterskiej, jak i rozprawy doktorskiej, to niezwykle ważny moment w karierze studenckiej. Magistranci oraz doktoranci mogą wykorzystać ją również w inny sposób. Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, wraz z wydawanymi przez siebie czasopismami naukowymi – „Praca i Zabezpieczenie Społeczne” oraz „Przegląd Ustawodawstwa Gospodarczego”, organizuje dwa konkursy skierowane do najbardziej uzdolnionych magistrantów oraz doktorantów.

Ich celem jest promowanie szczególnie uzdolnionych autorów prac magisterskich oraz rozpraw doktorskich, a także popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa pracy i zabezpieczenia społecznego oraz ustawodawstwa handlowego i gospodarczego. Prace magisterskie oraz rozprawy dyplomowe o tej tematyce mogą wziąć udział w jednym z organizowanych konkursów, które kierowane są do absolwentów uczelni wyższych, broniących swoje prace w terminie od 1 stycznia 2019 do 31 grudnia 2020 roku.

– Udział w organizowanych przez czasopisma PWE konkursach wiąże się z atrakcyjnymi nagrodami pieniężnymi, ale, co ważniejsze, jest także krokiem w kierunku budowania kariery naukowej. Naszym celem jest promowanie szczególnie uzdolnionych studentów, dlatego oprócz nagrody pieniężnej zwycięzcy będą mieli możliwość opublikowania artykułu na podstawie swojej pracy dyplomowej na łamach jednego z profesjonalnych czasopism naukowych. Osoby, które planują związać swoją przyszłość ze światem akademickim powinny myśleć o publikacjach w cenionych wydawnictwach naukowych już na etapie studiów. Wczesne podjęcie działań zwiększa szanse na osiągnięcie sukcesu w tej dziedzinie – zapewnia prof. Bartłomiej Nowak, prezes Polskiego Wydawnictwa Ekonomicznego.

Dla laureatów przewidziano:
  • za zajęcie pierwszego miejsca – nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł, publikację artykułu oraz roczną prenumeratę czasopisma „Przegląd Ustawodawstwa Gospodarczego”/„Praca i Zabezpieczenie Społeczne”;
  • za zajęcie drugiego miejsca – nagrodę pieniężną w wysokości 2,5 tys. zł, publikację artykułu oraz roczną prenumeratę czasopisma „Przegląd Ustawodawstwa Gospodarczego”/„Praca i Zabezpieczenie Społeczne”;
  • za zajęcie trzeciego miejsca – publikację artykułu i roczną prenumeratę czasopisma „Przegląd Ustawodawstwa Gospodarczego”/„Praca i Zabezpieczenie Społeczne”.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do końca marca 2021 roku, a wręczenie nagród odbędzie się najpóźniej 31 lipca 2021 roku.

Czasopisma „Praca i Zabezpieczenie Społeczne” oraz „Przegląd Ustawodawstwa Gospodarczego” wydawane przez PWE to cenione czasopisma naukowe. Pierwszy z wymienionych tytułów właśnie dostał się do bazy ERIH PLUS. Oba czasopisma są wysoko punktowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (40 pkt.).

Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne specjalizuje się w wydawaniu podręczników akademickich oraz publikacji specjalistycznych i naukowych. Od lat wspiera inicjatywy angażujące społeczeństwo akademickie, zarówno wykładowców, jak i studentów oraz doktorantów.

MK

Regulamin konkursu:

„Przegląd Ustawodawstwa Gospodarczego”

„Praca i Zabezpieczenie Społeczne”

Dyskusja (0 komentarzy)