Aktualności
Konkursy
18 Czerwca
Opublikowano: 2020-06-18

Konkursy PWE na najlepsze prace dyplomowe

Dwa konkursy adresowane do najbardziej uzdolnionych magistrantów oraz doktorantów organizuje Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne.  

Obrona zarówno pracy magisterskiej, jak i rozprawy doktorskiej, to niezwykle ważny moment w karierze studenckiej. Magistranci oraz doktoranci mogą wykorzystać ją również w inny sposób. Wydawnictwo, wraz z wydawanymi przez siebie czasopismami naukowymi – „Praca i Zabezpieczenie Społeczne” oraz „Przegląd Ustawodawstwa Gospodarczego”, organizuje dwa konkursy skierowane do najbardziej uzdolnionych magistrantów oraz doktorantów.

Ich celem jest promowanie szczególnie uzdolnionych autorów prac magisterskich oraz rozpraw doktorskich, a także popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa pracy i zabezpieczenia społecznego oraz ustawodawstwa handlowego i gospodarczego. Prace magisterskie oraz rozprawy dyplomowe o tej tematyce mogą wziąć udział w jednym z organizowanych konkursów, które kierowane są do absolwentów uczelni wyższych, broniących swoje prace w terminie od 1 stycznia 2019 do 31 grudnia 2020 roku.

Wygrana w konkursie to bardzo duże wyróżnienie, zarówno dla studenta, jak i uczelni wyższej,  którą on reprezentuje – mówi prof. Bartłomiej Nowak, prezes PWE. – Naszym celem jest promowanie szczególnie uzdolnionych studentów, dlatego oprócz przewidzianej nagrody pieniężnej zwycięzcy będą mieli możliwość opublikowania artykułu na podstawie swojej pracy dyplomowej na łamach jednego z profesjonalnych czasopism naukowych. Stanowi to dużą wartość dla przyszłej kariery zawodowej oraz naukowej dodaje.

Czasopisma „Praca i Zabezpieczenie Społeczne” oraz „Przegląd Ustawodawstwa Gospodarczego” wydawane przez PWE to cenione czasopisma naukowe. Pierwszy z wymienionych tytułów właśnie dostał się do bazy ERIH PLUS. Oba czasopisma są wysoko punktowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (40 pkt.).

Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne specjalizuje się w wydawaniu podręczników akademickich oraz publikacji specjalistycznych i naukowych. Od lat wspiera inicjatywy angażujące społeczeństwo akademickie, zarówno wykładowców, jak i studentów oraz doktorantów.

MK

Szczegóły:

„Przegląd Ustawodawstwa Gospodarczego”

„Praca i Zabezpieczenie Społeczne”

Dyskusja (0 komentarzy)