Aktualności
Konkursy
10 Lutego
Opublikowano: 2020-02-10

Mój doktorat w 180 sekund

Tylko 3 minuty na przedstawienie po francusku i w przystępny sposób swoich badań zgromadzonej publiczności – to zadanie uczestników międzynarodowego konkursu organizowanego przez Instytut Francuski. Polskie rozgrywki odbędą się 20 marca w Warszawie.

„Mój doktorat w 180 sekund” to propozycja dla doktorantów reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Na swój występ w języku francuskim uczestnicy mają 3 minuty. Mogą posługiwać się tylko jednym slajdem. Wygrywa ten, kto będzie najbardziej zrozumiały i przekonujący. Nagrodą jest m.in. stypendium rządu francuskiego na pobyt badawczy we Francji. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 lutego, a miesiąc później w Warszawie odbędą się polskie rozgrywki krajowe. Pod koniec maja w Krakowie zaplanowano finał Europy Środkowej, a pod koniec września – międzynarodowy finał w Paryżu.

W poprzedniej edycji rozgrywki krajowe wygrała Aleksandra Dobosz z Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN. Doktorantka opowiadała o swojej pracy dotyczącej wyznaczania gęstości, lepkości oraz napięcia powierzchniowego stopów.

Konkurs „Mój doktorat w 180 sekund” ogłoszono po raz pierwszy w 2012 r. Dziś odbywa się w blisko 30 krajach. Jest doskonałą okazją dla doktorantów do pochwalenia się swoją pracą naukową szerokiej publiczności. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Francuski. Szczegóły na stronie konkursu.

Źródło: Instytut Francuski w Polsce

Dyskusja (0 komentarzy)