Aktualności
Konkursy
16 Września
Opublikowano: 2021-09-16

Nabór zgłoszeń do konkursu o Nagrodę Królowej Szwecji

Ruszyła szósta edycja konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Szwecji Sylwii. Zgłoszenia od pielęgniarek i pielęgniarzy pracujących w zawodzie oraz studentek i studentów pielęgniarstwa przyjmowane są do 1 listopada.

Nagroda została ustanowiona 23 grudnia 2013 r. przez organizację Swedish Care International jako prezent dla Jej Królewskiej Mości Królowej Sylwii z okazji urodzin. Tegoroczna edycja jest poświęcona najlepszym pomysłom na poprawę opieki nad pacjentami, ze szczególnym uwzględnieniem korzyści dla osób starszych lub cierpiących na demencję.

Rok 2021 Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła Rokiem Pracowników Ochrony Zdrowia w uznaniu dla ich zaangażowania w zapewnienie opieki podczas i pomimo trwającej wciąż pandemii COVID-19, która od długiego czasu stanowi wyzwanie dla systemów opieki zdrowotnej na całym świecie. Pandemia bardzo odbiła się na ludziach starszych. Pozostawali oni przez bardzo długi czas w izolacji, która stała się dla wielu osób w podeszłym wieku groźniejsza niż sam koronawirus. Dlatego wracamy tematyką konkursu do kreatywnych pomysłów na poprawę opieki nad pacjentami, ze szczególnym uwzględnieniem korzyści dla osób starszych lub cierpiących na demencję – mówi Zofia Małas, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Konkurs ma charakter międzynarodowy i równolegle jego edycje odbywają się w Szwecji, Finlandii, Niemczech, na Litwie, na Uniwersytecie Waszyngtońskim w USA oraz w Brazylii. W polskiej edycji biorą udział prace nadesłane przez osoby, które są w trakcie edukacji w polskiej uczelni lub pracują jako pielęgniarka i pielęgniarz. Nagrodzone zostaną działania już wdrożone lub pomysły, które dopiero będą zrealizowane. Laureat, oprócz możliwości stażu, otrzyma stypendium w wysokości 25 tys. zł. Odbierze je z rąk królowej podczas uroczystej gali w Sztokholmie. W czasie spotkania zwycięzcy ze wszystkich krajów wygłaszają przemówienie na temat swojego pomysłu.

Nabór wniosków poprzez specjalną platformę zgłoszeniową trwa do 1 listopada 2021 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie konkursu: www.queensilvianursingaward.pl.

MK, źródło: NRPiP

Dyskusja (0 komentarzy)