Aktualności
Konkursy
29 Kwietnia
Opublikowano: 2019-04-29

Nagroda im. Karola Jakubowicza

Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej wyłoniło laureatów drugiej edycji Nagrody im. Karola Jakubowicza.

Wyróżnienie zdobyły: dr hab. Małgorzata Adamik-Szysiak z Zakładu Dziennikarstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej za książkę „Strategie komunikowania podmiotów politycznych w Polsce w mediach społecznych” (Wyd. UMCS Lublin 2018) oraz dr hab. Maria Łoszewska-Ołowska z Katedry Prawa Mediów Uniwersytetu Warszawskiego za pozycję „Zakaz publikacji w prasie danych i wizerunku osób publicznych podejrzanych lub oskarżonych o przestępstwo” (Wyd. ASPRA, Warszawa 2018).

Media and Democracy Karol Jakubowicz Award przyznawana jest od 2017 roku z inicjatywy i fundacji Małgorzaty Semil-Jakubowicz, a afiliowana przy Polskim Towarzystwie Komunikacji Społecznej. Celem Nagrody jest upamiętnienie wybitnego badacza i praktyka mediów, eksperta m.in. KRRiTV i UNESCO, przewodniczącego Komitetu Zarządzającego ds. Mediów i Nowych Usług Komunikacyjnych Rady Europy. Dr Jakubowicz był autorem wielu publikacji na temat polityki medialnej. Nagroda przyznawana jest za książki z zakresu tej problematyki. Nazwiska laureatów ogłaszane są 28 kwietnia – w rocznicę śmierci patrona.

Kapituła obradowała pod przewodnictwem prof. Iwony Hofman, prezes PTKS. Wręczenie nagród planowane jest na 19 września br. podczas ceremonii otwarcia V Kongresu Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej.

Katarzyna Skałecka

 

Dyskusja (0 komentarzy)