Aktualności
Konkursy
02 Grudnia
Opublikowano: 2020-12-02

Nagroda Młodych Dziennikarzy po raz dziesiąty

Ruszyły zgłoszenia do X edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka! Nazwiska laureatów w każdej z czterech kategorii poznamy w marcu przyszłego roku. 

Konkurs przeznaczony jest dla ambitnych, początkujących dziennikarzy, ale także osób zainteresowanych tematyką medialną. Laureaci, oprócz nagrody pieniężnej, mogą liczyć na lepszy start w zawodzie, praktykę oraz utwierdzenie w przekonaniu, że ciężką pracą można osiągnąć bardzo dużo.

Nagroda przydzielana jest w czterech kategoriach:
  • Debiut Publicystyczny Roku – za debiutancki utwór dziennikarski, cechujący się wysokimi walorami dziennikarskimi i rzetelnością w połączeniu ze świeżością spojrzenia;
  • Inicjatywa Roku – za oryginalne i nowatorskie rozwiązanie lub działanie dziennikarskie;
  • Reportaż – po debiucie im. Pawła Migasa – przyznawana jest za utwór dziennikarski (tekst, reportaż radiowy lub telewizyjny), spełniający wymogi gatunku, jakim jest reportaż;
  • Młodzi Twórcy Filmowi im. ks. Andrzeja Baczyńskiego

Prace konkursowe (tylko do jednej kategorii) należy nadsyłać do 5 marca 2021 roku.

Patronem konkursu jest zmarły tragicznie w 2010 roku Bartłomiej Zdunek – student pierwszego rocznika dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Patronem kategorii specjalnej, obejmującej reportaże niebędące debiutami, jest Paweł Migas – absolwent dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktorant i prowadzący zajęcia w Studium Dziennikarstwa na Papieskiej Akademii Teologicznej oraz w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, który zmarł nagle po krótkiej chorobie, nie doczekawszy swoich 25 urodzin. Patronem kategorii Młodzi Twórcy Filmowi jest z kolei ks. prof. Andrzej Baczyński, współzałożyciel, redaktor i kierownik redakcji programów katolickich TVP w Krakowie, współtwórca studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II, twórca wielu programów telewizyjnych i filmów dokumentalnych. Zmarł 1 grudnia 2015 roku po długiej i ciężkiej chorobie.

Konkurs organizowany jest przez: Stowarzyszenie Absolwentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII, Koło Młodych Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Redakcję Programów Katolickich im. Księdza Andrzeja Baczyńskiego.

MK

Szczegóły konkursu i regulamin: http://nagrodamlodychdziennikarzy.pl/

 

Dyskusja (0 komentarzy)
Tagi: