Aktualności
Konkursy
28 Grudnia
Opublikowano: 2018-12-28

Nagroda Młodych Dziennikarzy po raz ósmy

Ruszyły zgłoszenia do VIII edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka! Pula nagród w konkursie to 4 tys. zł. 

Konkurs przeznaczony jest dla ambitnych, początkujących dziennikarzy, ale także osób zainteresowanych tematyką medialną. Laureaci, oprócz nagrody pieniężnej, mogą liczyć na lepszy start w zawodzie, praktykę oraz utwierdzenie w przekonaniu, że ciężką pracą można osiągnąć bardzo dużo.

Pomysł Konkursu dla Młodych Dziennikarzy zrodził się z pamięci i pasji. Najpierw z pamięci o pasji, którą przejawiał pierwszy z patronów tego konkursu Bartek Zdunek. Ponieważ tej pasji nie było dane rozkwitnąć, bo przerwała ją śmierć Bartka, chcieliśmy stworzyć innym młodym twórcom miejsce do pokazania swoich, często skrywanych, możliwości dziennikarskich. Po prawie ośmiu latach konkurs wciąż żywi się pasją i pasją zaraża. Jest organizowany przez młodych dla młodych. I niech tak trwa – mówi Krzysztof Gurba, pomysłodawca Konkursu.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni w czterech kategoriach:

  • Debiut Publicystyczny Roku
  • Inicjatywa Roku
  • Reportaż – Po Debiucie
  • Młodzi Twórcy Filmowi. 

Zgłoszenia do Nagrody Młodych Dziennikarzy ruszyły 1 grudnia. Prace można nadsyłać na adres nagrodamlodychdziennikarzy@gmail.com do 5 marca 2019 roku.

Patronem Nagrody Młodych Dziennikarzy jest tragicznie zmarły w 2010 roku Bartłomiej Zdunek, student pierwszego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Autor licznych wierszy i artykułów, które doczekały się pośmiertnego wydania w zbiorze pt. „W cieniu ciszy”. Do grona patronów dołączyli również Paweł Migas – patron kategorii Reportaż – Po Debiucie, i ks. Andrzej Baczyński – patron kategorii Młodzi Twórcy Filmowi. Celem każdej edycji konkursu jest odkrywanie młodych talentów, a także zachęcanie do publikacji swojej twórczości.

Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Absolwentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII oraz Koło Młodych krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Dyskusja (0 komentarzy)