Aktualności
Konkursy
18 Marca
Opublikowano: 2019-03-18

Nagrody Młodych Dziennikarzy rozdane

W krakowskim Teatrze Bagatela rozdano doroczne Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka.

Konkurs przeznaczony jest dla ambitnych, początkujących dziennikarzy, ale także osób zainteresowanych tematyką medialną. Laureaci, oprócz nagrody pieniężnej, mogą liczyć na lepszy start w zawodzie, praktykę oraz utwierdzenie w przekonaniu, że ciężką pracą można osiągnąć bardzo dużo. Nagrody przyznano w czterech kategoriach.

W kategorii Debiut Publicystyczny laureatką została Paulina Padzik za poruszający artykuł „Udar. Zamknęliście mu okienko” opublikowany w Gazecie Krakowskiej.

Zwycięzcą kategorii Reportaż po debiucie im. Pawła Migasa został Marcin Więckowski. Kapituła konkursowa doceniła jego reportaż pod tytułem „Zbrodnia i prawda”, w którym relacjonuje swój pobyt w Hucie Pieniackiej.

W kategorii Inicjatywa Roku triumfował Krzysztof Story za projekt #ZaDrzwiami, w ramach którego odbył reporterską podróż po całej Polsce.

Młodym Twórcą Filmowym (tej nagrodzie patronuje zmarły ks. prof. Andrzej Baczyński) została Weronika Zagórowska, autorka materiału filmowego „Fajny Ziomek”, opowiadającego o pokonywaniu niepełnosprawności.

Konkursowi o Nagrodę Młodych Dziennikarzy patronuje zmarły tragicznie w 2010 roku Bartłomiej Zdunek, student pierwszego rocznika dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jego historia stała się inspiracją do powstania konkursu, w którym młodzi i zdolni adepci dziennikarstwa mogą pokazać swoją twórczość. Przedsięwzięcie od 2011 roku organizowane jest przez Koło Młodych krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenie Absolwentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII.

MK

Źródło: Facebook/nagroda.mlodych.dziennikarzy

 

Dyskusja (0 komentarzy)