Aktualności
Konkursy
30 Marca
Źródło: Dalkia
Opublikowano: 2022-03-30

Nagrody pieniężne i staże dla laureatek Women’s Energy In Transition

Startuje polska edycja konkursu Women’s Energy In Transition na najlepsze prace dyplomowe poświęcone zagadnieniu transformacji energetycznej. Na laureatki czeka pula nagród wynosząca 10 tys. zł oraz staże w jednej ze spółek z Grupy Dalkia Polska.

Od 2018 roku Dalkia przyznaje we Francji specjalną nagrodę Women’s Energy In Transition. Wyróżnienie trafia do studentek i profesjonalistek, które zdecydowały się związać swoją przyszłość naukową i zawodową z kierunkami technicznymi. Z początkiem kwietnia ruszy polska edycja programu. Dalkia we współpracy z Politechniką Śląską uhonoruje najlepsze prace inżynierskie, magisterskie i doktorskie, obronione w latach 2021–2022, których tematyka dotyczy transformacji energetycznej.

To ważne, aby więcej kobiet decydowało się podejmować wielkie wyzwanie, jakim jest walka ze zmianami klimatu, dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić nagrodę Women’s Energy In Transition w Polsce. Jestem pewna, że zgłoszone prace zainspirują nas do podejmowania kolejnych działań związanych z ochroną klimatu – mówi Sylvie Jéhanno, dyrektor generalna Grupy Dalkia.

Niedawne badanie przeprowadzone przez Międzynarodową Agencję Energii Odnawialnej IRENA wykazało, że kobiety stanowią 22% siły roboczej w sektorze ropy i gazu oraz 32% w sektorze energii odnawialnej. Zdaniem IRENA przejście na gospodarkę niskoemisyjną będzie wymagało innowacyjnych rozwiązań i modeli biznesowych oraz większego udziału zróżnicowanej puli talentów.

Politechnika Śląska od lat wspiera studentki i studentów w rozwijaniu ich pasji oraz pomaga w utorowaniu ich ścieżek zawodowych. Dlatego cieszymy się, że to właśnie we współpracy z naszą uczelnią, odbędzie się pierwsza polska edycja wyróżnienia Women’s Energy in Transition. To doskonała okazja, aby studentki mogły podzielić się swoją wiedzą i pomysłami, które będą mogły wykorzystać w swojej pracy zawodowej – zaznacza dr inż. Arkadiusz Ryfa z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej.

Prace dyplomowe będzie można przesyłać w terminie od 1 kwietnia do 30 września 2022 r. Zgłoszenie powinno zostać wysłane za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.dalkiapolska.com.

Laureatki otrzymają możliwość odbycia stażu w jednej ze spółek z Grupy Dalkia Polska w Warszawie lub Katowicach (Dalkia Polska, Dalkia Polska Energia, Dalkia Polska Solutions) oraz nagrody pieniężne o wartości 5 tys. zł (główna), 3 tys. zł (II miejsce) i 2 tys. zł (III miejsce). Ceremonia wręczenia nagród planowana jest na 15 grudnia 2022 r. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.dalkiapolska.com.

Dalkia, spółka zależna grupy EDF, towarzyszy swoim klientom w transformacji energetycznej i cyfrowej poprzez dwa obszary działalności: produkcję mediów dla przemysłu przy wykorzystaniu energii odnawialnych i z odzysku oraz efektywność energetyczną procesów przemysłowych. Dalkia oferuje swoim klientom „szyte na miarę” rozwiązania, dostosowane do potrzeb każdego budynku, każdego miasta, każdej społeczności, każdego obszaru i każdego zakładu przemysłowego, aby pomóc im sprostać wyzwaniom transformacji energetycznej i uczynić je bardziej „inteligentnymi”. W Polsce zatrudnia około 400 pracowników i wypracowuje obroty na poziomie 180 mln zł rocznie.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)