Aktualności
Konkursy
10 Czerwca
Opublikowano: 2019-06-10

Nagrodzono najciekawsze inicjatywy studenckie

Samorząd Studencki Uniwersytetu Szczecińskiego otrzymał główną nagrodę w konkursie „Najciekawsza inicjatywa studencka” organizowanym przez Bank Pekao SA we współpracy z Parlamentem Studentów RP.

Samorządy studenckie zgłaszają do konkursu inicjatywy przeznaczone dla studentów reprezentowanej przez nie uczelni. Wydarzenia, w tym spotkania lub konferencje, mogą mieć charakter biznesowy, kulturalny, społeczny, ekonomiczny, sportowy, rozrywkowy czy marketingowy. Samorząd przygotowuje opis inicjatywy wraz z kosztorysem.

W tym roku kapituła nagrodziła:

I miejsce (5 tys. zł): projekt „Szczecin wita Studentów” Samorząd Studencki Uniwersytetu Szczecińskiego – to wspólna akcja samorządów studenckich uczelni wyższych w Szczecinie prowadzona we współpracy z instytucjami miejskimi. Skierowana jest głównie do studentów I roku, którzy rozpoczynają akademicką przygodę w Szczecinie.

II miejsce (3 tys. zł): projekt „Szkolenie Studentów Pierwszego Roku” Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej

III miejsce (2 tys. zł): projekt „Adapciak Politechniki Łódzkiej 2019” Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej – to coroczny Obóz Zerowy organizowany od 10 lat, skierowany zarówno dla absolwentów szkół średnich, dopiero co przyjętych na studia, jak i dla tych, którzy są już studentami PŁ. Podczas obozu blisko 200 studentów ma okazję poznać smak studenckiego życia tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego. Głównym celem jest przekazanie informacji i zasad dotyczących studiowania na uczelni, zachęcanie do czynnego udziału w organizacjach studenckich i kołach naukowych oraz integracja z nowymi studentami, jak i z kadrą – osobami już studiującymi na Politechnice Łódzkiej. W czasie trwania Adapciaka uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w wielu szkoleniach, które rozwijają umiejętności i pomagają w realizacji życiowych planów.

MK

Źródło: PSRP, PŁ

Dyskusja (0 komentarzy)