Aktualności
Konkursy
07 Lipca
Opublikowano: 2020-07-07

Nagrodzono studenckie pomysły na doktorat wdrożeniowy

Bakterie w terapiach nowotworowych, narzędzia Business Intelligence w analizie wpływu mediów społecznościowych na wartość spółek publicznych, kompletny model do analizy konstrukcji w warunkach pożarowych – to najlepsze studenckie pomysły na doktorat wdrożeniowy.

Konkurs na studencką koncepcję doktoratu wdrożeniowego zorganizował Warszawski Instytut Bankowości, we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Parlamentem Studentów RP. Jego celem było upowszechnianie wśród studentów wiedzy na ten temat oraz popularyzowanie działalności naukowej. Zakładał opracowanie pomysłu rozwiązującego obecny problem lub usprawniającego funkcjonowanie istniejącego już rozwiązania.

– Młodzi ludzie są dobrymi obserwatorami i dostrzegają w otaczającej ich rzeczywistości wiele zjawisk lub rozwiązań, które w pewien sposób można usprawnić lub nawet stworzyć zupełnie nowe pomysły. Jeśli taka koncepcja będzie realizowana dwutorowo, czyli w ramach ścieżki naukowej i pracy na rzecz konkretnego przedsiębiorstwa, to jest to właśnie istota doktoratu wdrożeniowego, którą chcieliśmy poprzez nasz konkurs pokazać. Rywalizacja studentów była zresztą elementem całej kampanii informacyjnej, którą zrealizowaliśmy w środowisku studenckim we współpracy z naszymi partnerami – przyznaje Michał Polak, wiceprezes Zarządu WIB.

Studenci swoje pomysły zgłaszali w trzech formach: pracy pisemnej, prezentacji multimedialnej lub materiału wideo. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wyłoniła trzy zwycięskie projekty.

Pierwsze miejsce i tablet Samsung Galaxy S5e z klawiaturą zdobył Adrian Janucik, student Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, za animację wideo przedstawiającą pomysł zastosowania bakterii w terapiach nowotworowych, tak aby zwiększyć skuteczność stosowanych obecnie terapii. Nagrodę za drugie miejsce (czytnik e-booków Kindle 10) otrzymała Renata Gola, studentka Uniwersytetu Szczecińskiego, która w swojej pracy podjęła tematykę zastosowania narzędzi Business Intelligence do analizy wpływu mediów społecznościowych na wartość spółek publicznych. Trzecie miejsce uzyskał Wojciech Kowalski, student Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, za pomysł kompletnego modelu do analizy konstrukcji w warunkach pożarowych, pozwalającego na uwzględnienie w symulacji parametrów determinujących możliwość powstania pożaru i jego właściwości. W nagrodę dostał opaskę sportową Huawei Band 4 Pro.

źródło: WIB

W ostatnim numerze FA piszemy o doktoratach wdrożeniowych:

Przez wdrożenia do doktoratu

Pod rękę z przemysłem

Dyskusja (0 komentarzy)