Aktualności
Konkursy
09 Marca
Opublikowano: 2020-03-09

Najbardziej utalentowani studenci uczelni technicznych na start!

Nagrody rzeczowe oraz finansowe o łącznej wartości 25 tys. zł czekają na laureatów ogólnopolskiego KOnkursu KOnstrukcji Studenckich KOKOS. Po raz szósty organizuje go Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Inicjatywa skierowana jest do studentów uczelni technicznych w Polsce. Jej celem jest wyłonienie spośród nich najbardziej utalentowanych konstruktorów i nagrodzenie ich pomysłów. Zamiarem organizatorów, chcących przeciwdziałać temu, by studenckie wynalazki lądowały w szufladach, jest to, aby zostały one zauważone i docenione przez świat biznesu oraz wsparte merytorycznie i finansowo. Udział w konkursie pomaga w komercjalizacji projektu i pozyskaniu inwestorów, dzięki którym ma on szansę na dalszą realizację.

Dodatkowo KOnkurs KOnstrukcji Studenckich wspiera merytorycznie młodych konstruktorów poprzez realizację wydarzeń towarzyszących: certyfikowanych szkoleń i warsztatów z zakresu sztuki autoprezentacji, kompetencji miękkich czy strategii biznesowych. KOKOS to również możliwość integracji studentów z przedstawicielami świata biznesu, nauki i techniki w czasie uroczystej gali finałowej, podczas której finaliści prezentują swe projekty przed Komisją Konkursową.

Na laureatów konkursu czekają w tym roku atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 25 tys. zł w gotówce oraz dodatkowe nagrody rzeczowe. Zgłoszenia przyjmowane są do 3 kwietnia. Swoje propozycje można zgłaszać w pięciu kategoriach Railway, Vehicle, Life Upgrade, Smart Robots, Joker. Gala finałowa konkursu odbędzie się 10 maja 2020 roku w Warszawie!

MK

Formularz zgłoszeniowy i więcej informacji: www.kokos.nzs.org.pl.

 

Dyskusja (0 komentarzy)