Aktualności
Konkursy
15 Grudnia
Opublikowano: 2022-12-15

Najlepsze prace magisterskie i doktorskie z zakresu statystyki

Autorzy prac obronionych w Szkole Głównej Handlowej i na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu zdobyli główne nagrody w konkursie o nagrodę prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

Do konkursu zgłoszono 14 prac magisterskich oraz 7 doktorskich obronionych na uczelniach publicznych i niepublicznych w roku akademickim 2020/2021. Oceniano m.in. teorio-poznawcze znaczenie pracy, znaczenie pracy z punktu widzenia praktyki – zwłaszcza GUS, stopień oryginalności opracowania tematu, stopień trudności opracowania tematu czy stopień wykorzystania empirycznych materiałów źródłowych.

Decyzją komitetu konkursowego I miejsce w kategorii najlepsza praca magisterska oraz nagrodę w wysokości 5 tys. zł otrzymały: Agnieszka Rabiej oraz Dominika Sikora ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, współautorki pracy pt. „Bayesowska analiza regionalnych cykli koniunkturalnych z uwzględnieniem zależności przestrzennych i czasowych w panelowym modelu przełącznikowym Markowa”.

II miejsce (3 tys. zł) przyznano Angelice Ożóg z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie za pracę pt. „Analiza porównawcza państw Unii Europejskiej pod względem poziomu zagrożenia ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w latach 2010, 2013, 2016 i 2019”, zaś III – Zuzannie Barzyk również z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie za pracę pt. „Czy technologia ma znaczenie? Awersja do ryzyka i apetyt na ryzyko dla spółek wysokich i niskich technologii”.

W kategorii najlepsza praca doktorska główna nagroda w wysokości 10 tys. zł trafiła do Mateusza Jankiewicza z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu za pracę pt. „Przemiany w strukturze konsumpcji w państwach europejskich w świetle koncepcji zrównoważonego rozwoju”.

II miejsce (7 tys. zł) zajęła Małgorzata Walerych ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie za pracę pt. „The aggregate and redistributive effects of emigration”, a III – Dominik Sieradzki ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie za pracę pt. „Optymalizacja doboru próby badawczej w pomiarze dobrobytu”.

MK, źródło: GUS

 

Dyskusja (0 komentarzy)