Aktualności
Konkursy
30 Grudnia
Fot. Gabriel Piętka/MSZ
Opublikowano: 2019-12-30

Najlepsze prace magisterskie z zakresu stosunków międzynarodowych

Prace obronione na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Uniwersytecie w Białymstoku doceniono w dorocznym konkursie ministra spraw zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych.

Na tegoroczną 31. edycję konkursu nadesłano 17 prac magisterskich obronionych w tym roku. Oceny dokonał powołany przez ministra spraw zagranicznych Komitet Nagrody, obradujący pod przewodnictwem dyrektora Akademii Dyplomatycznej – Artura Harazima.

Nagrodą pierwszego stopnia uhonorowano Monikę de Silva za pracę magisterską pt. „How Does Law Protect Religion in War? International Protection of Freedom of Religion in Armed Conflicts”, napisaną na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem dr. hab. Wojciecha Brzozowskiego.

Nagrodą drugiego stopnia uhonorowano Iwo Gurdka za pracę magisterską pt. „Kierunki polskiej polityki zagranicznej w informacjach MSZ w latach 1990–2019”, napisaną w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierunkiem prof. dr. hab. Michała Chorośnickiego.

Wyróżnienie otrzymała Justyna Białous za pracę magisterską pt. „Stałe Przedstawicielstwa Państw przy organizacjach międzynarodowych, jako przykład dyplomacji wielostronnej z perspektywy Polski”, napisaną na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku pod kierunkiem prof. dr. hab. Macieja Perkowskiego.

– Cieszę się, że tematyka prac nawiązuje do aktualnych wydarzeń w polityce zagranicznej – powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, wręczając nagrody w siedzibie resortu.

Konkurs jest organizowany corocznie od grudnia 1989 roku. Jego celem jest rozbudzenie w środowisku akademickim zainteresowania współczesnymi stosunkami międzynarodowymi, a w szczególności zagadnieniami z zakresu polskiej polityki zagranicznej.

źródło: MSZ

Dyskusja (0 komentarzy)