Aktualności
Konkursy
07 Lutego
Opublikowano: 2022-02-07

Najlepsze prace z zakresu statystyki

Autorzy prac z zakresu statystyki obronionych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i w Szkole Głównej handlowej w Warszawie zdobyli główne nagrody w konkursie o nagrodę prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

Do konkursu zostało zgłoszonych 25 prac magisterskich oraz 7 doktorskich obronionych na uczelniach publicznych i niepublicznych w roku akademickim 2019/2020. Oceniano m.in. teorio-poznawcze znaczenie pracy, znaczenie pracy z punktu widzenia praktyki – zwłaszcza GUS, stopień oryginalności opracowania tematu, stopień trudności opracowania tematu czy stopień wykorzystania empirycznych materiałów źródłowych.

Decyzją komitetu konkursowego I miejsce w kategorii najlepsza praca magisterska oraz nagrodę w wysokości 5 tys. zł otrzymała Zuzanna Skawińska z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie za pracę pt.„Wpływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych na rynek pracy w Polsce na tle państw Unii Europejskiej”.

II miejsce w tej kategorii (3 tys. zł) przyznano Radosławowi Stefaniakowi z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu za pracę pt.„Value-at-Risk estimation methods for linear portfolios: AR-GARCH-Copula models with the deranged structure of the correlation matrix”. III miejsce (2 tys. zł) zajęła Anna Nowakowska również z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu za pracę pt. „Wybrane sposoby manipulacji danymi i wynikami”.

W kategorii najlepsza praca doktorska główna nagroda w wysokości 10 tys. zł trafiła do Krzysztofa Czadernego ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie za pracę pt. „Uwarunkowania deprywacji ekonomicznej. Analiza z wykorzystaniem modelowania równań strukturalnych”. 

II miejsce (7 tys. zł) zajął Maciej Jagódka z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie za pracę pt. „Znaczenie kapitału ludzkiego w kreowaniu innowacyjności regionów w warunkach integracji europejskiej – na przykładzie Małopolski”, zaś III miejsce (5 tys. zł) przyznano Aleksandrze Pawłowskiej ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie za pracę pt. „Dekompozycja dochodów gospodarstw rolnych przy wykorzystaniu metody kontrfaktycznej”.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)