Aktualności
Konkursy
04 Lutego
Opublikowano: 2020-02-04

NCN z prestiżowym grantem Marie Skłodowska-Curie COFUND

Narodowe Centrum Nauki po raz drugi otrzymało prestiżowy grant Marie Skłodowska-Curie COFUND. Komisja Europejska przekaże ponad 8,8 mln euro na kontynuację zainicjowanego w roku 2015 programu POLONEZ.

W ramach programu POLONEZ BIS NCN zrekrutuje 120 doświadczonych naukowców, którzy przyjadą do Polski, by przez 24 miesiące realizować badania podstawowe w wybranych przez siebie polskich instytucjach. Oprócz pełnoetatowego zatrudnienia, finansowanego w większości ze środków Unii Europejskiej, naukowcy otrzymają środki na realizację własnych projektów badawczych i zatrudnienie zespołu. Ofertę naukową uzupełni atrakcyjny program szkoleń rozwijających różnorodne kompetencje laureatów.

Nowością w programie POLONEZ BIS będzie współpraca Centrum z czterema partnerami instytucjonalnymi:

  • firmą CRAC/Vitae z siedzibą w Cambridge, która pomoże stażystom właściwie zaplanować dalszy rozwój kariery naukowej;
  • Fundacją Kobiety Nauki – Polska Sieć Kobiet Nauki, która podzieli się wiedzą ekspercką w zakresie Responsible Research and Innovation oraz zapewni promocję programu i osiągnięć laureatów;
  • Fundacją Startup HUB Poland, która zadba o rozwój współpracy naukowców z biznesem;
  • Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW, które doradzi stażystom, jak w praktyce realizować założenia polityki otwartego dostępu do publikacji naukowych (Open Access).

Całkowity budżet programu POLONEZ BIS wynosi 33,6 milionów euro, a otwarcie pierwszego naboru wniosków planowane jest na marzec 2021.

źródło: NCN

Dyskusja (0 komentarzy)