Aktualności
Konkursy
30 Października
Opublikowano: 2019-10-30

Nowe Technologie dla Dziewczyn

Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz firma Intel przyznały kolejnych 25 stypendiów w ramach programu „Nowe technologie dla dziewczyn”.

To już V edycja programu przeznaczonego dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną. Ta pionierska na rynku polskim inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Celem inicjatorów jest pomoc utalentowanym maturzystkom i studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej czy w nauce. Służą temu przyznawane co roku stypendia. Uroczystość ich wręczenia odbyła się w Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy Intel w Gdańsku.

Wśród tegorocznych 25 laureatek znajdują się przedstawicielki jedenastu uczelni, w tym czterech uniwersytetów. Najwięcej beneficjentek studiuje na Politechnice Warszawskiej – 7 i Akademii Górniczo-Hutniczej – 5. Po trzy stypendystki mają Politechnika Gdańska i Politechnika Poznańska. W tym gronie są też reprezentantki: Politechniki Łódzkiej, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Wojskowej Akademii Technicznej oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Zdecydowaną większość stypendystek – 13 – stanowią studentki kierunków informatycznych. Pozostałe kształcą się m.in. na automatyce i robotyce, mechatronice, inżynierii biomedycznej, matematyce czy kryptologii i cyberbezpieczeństwie.

Wszystkie otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką mentora lub mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 tys. zł (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Niektóre z nich zostaną również zaproszone do wzięcia udziału w programie stażowym, w bardzo ekscytującym miejscu – w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie.

MK

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)