Aktualności
Konkursy
12 Stycznia
Opublikowano: 2023-01-12

Ostatni dzwonek na zgłoszenia do „25 under 25”

Jeszcze tylko do 15 stycznia trwa nabór do kolejnego konkursu 25 under 25” skierowanego do młodych przedsiębiorców, twórców nowych technologii, naukowców, aktywistów i działaczy. W poprzedniej edycji jednym z laureatów został dr Karol Steckiewicz z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Konkurs „25 under 25” to wspólna inicjatywa magazynu „Forbes” oraz warszawskiego biura McKinsey & Company. Celem projektu jest wyłonienie 25 młodych i ambitnych osób spośród przedsiębiorców, twórców nowych technologii, naukowców, aktywistów i działaczy, którzy nie ukończyli 25 roku życia. Kandydatami mogą być pełnoletnie osoby, urodzone w 1997 roku lub później, które płynnie posługują się językiem polskim i aktywnie działają na co dzień w jednym z pięciu obszarów: Biznes, Nowe Technologie, Nauka, Działalność Społeczna i Zrównoważony Rozwój oraz Pozytywny Wpływ.

W konkursie wyłonionych zostanie 25 finalistów, w tym 5 laureatów, którzy otrzymają stypendia w wysokości 10 tys. zł każde. Czeka na nich również roczne wsparcie mentorów, którzy pomogą im budować dalszą ścieżkę kariery. Zgłoszenia do piątej edycji konkursu przyjmowane są jeszcze tylko do 15 stycznia. Szczegółowe zasady uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie 25under25.pl.

W poprzedniej odsłonie wśród finalistów kategorii Nauka znaleźli się m.in. Karol Steckiewicz (Gdański Uniwersytet Medyczny – późniejszy zwycięzca) i Tomasz Grzywa (Warszawski Uniwersytet Medyczny), bohaterowie tekstu z ostatniego numeru „Forum Akademickiego”. Obaj jako jedni z nielicznych w Polsce uzyskali stopień doktora jeszcze przed ukończeniem studiów.

MK

Na szybkiej ścieżce


 

Dyskusja (0 komentarzy)