Aktualności
Konkursy
15 Października
Opublikowano: 2020-10-15

Parlament Studentów RP nagrodzi najlepsze prace dyplomowe i osoby zaangażowane w kulturę akademicką

Parlament Studentów RP, przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, organizuje konkurs na najlepsze prace licencjackie/inżynierskie, magisterskie oraz rozprawy doktorskie. Nagrodzone zostaną też osoby zaangażowane w kulturę akademicką.

Rok akademicki 2019/2020 z pewnością zapisze się w pamięci studentów. Pandemia koronawirusa wymusiła kształcenie zdalne, które dla osób kończących pewien etap swojej edukacji, było nie lada wyzwaniem. Napisanie, a później przygotowanie do obrony pracy dyplomowej, przebiegało w zupełnie innych, znacznie trudniejszych, warunkach niż dotąd. Doceniając ten dodatkowy wysiłek włożony przez studentów w rozwój swojego potencjału, Parlament Studentów RP organizuje konkurs na najlepszą pracę dyplomową wieńczącą studia I stopnia, studia II stopnia lub jednolite magisterskie oraz rozprawę doktorską. Nagrodzone zostaną prace z zakresu:

  • innowacyjnych rozwiązań wdrażanych do gospodarki;
  • nauki na rzecz lokalnej społeczności (na poziomie powiatów, gmin lub niższym);
  • edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego.

Dla najlepszych przewidziano nagrody. Za najlepszą pracę kończącą studia I stopnia: 4 tys. zł (I miejsce), 3 tys. zł (II miejsce), 2 tys. zł (III miejsce). Za pracę magisterską: 6 tys. zł (I miejsce), 5 tys. zł (II miejsce), 4 tys. zł (III miejsce). Za pracę doktorską: 10 tys. zł (I miejsce), 8 tys. zł (II miejsce) i 6 tys. zł (III miejsce). Formularz zgłoszeniowy można wysyłać do 1 listopada 2020 r. Szczegóły na stronie www.konkurs.psrp.org.pl.

Pandemia wpłynęła też na życie kulturalne – stąd druga inicjatywa PSRP: konkurs dla osób i grup ze środowiska akademickiego zaangażowanych w życie kulturalne! W konkursie mogą wziąć udział nie tylko artyści, ale też ci, którzy na co dzień zajmują się promowaniem kultury w środowisku akademickim. Przewidziano 4 kategorie:
  • student (osoba wyróżniająca się i zaangażowana);
  • opiekun (wsparcie studenckich aktywności kulturalnych);
  • zespół/organizacja w kategorii muzyka (np. zespół, chór);
  • zespół/organizacja w kategorii inna działalność kulturalna (np. zespół teatralny).

Nagrody dla zespołów/organizacji: I miejsce – 15 tys. zł, II miejsce – 10 tys. zł, III miejsce – 5 tys. zł. Nagrody dla osób indywidualnych: I miejsce – 5 tys. zł, II miejsce – 3 tys. zł, III miejsce – 2 tys. zł. Formularz zgłoszeniowy można wysyłać do 8 listopada 2020 r. Szczegóły na stronie: www.kultura.psrp.org.pl.

– Wiemy jak trudne jest pisanie pracy dyplomowej, zwłaszcza w warunkach kształcenia zdalnego, gdy nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu z opiekunem czy korzystania z infrastruktury uczelni, stąd pomysł na nagrodzenie najlepszych prac i rozpraw doktorskich. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo zawieszenie funkcjonowania uczelni zburzyło dotychczasowe funkcjonowanie studentów czy opiekunów zaangażowanych w działalność kulturalną. Z tego powodu niezwykle zależy nam na wyłonieniu najaktywniejszych w tym zakresie i osób, i grup, a dzięki temu zainspirowaniu środowiska akademickiego do działań nie tylko naukowych – zachęca do uczestnictwa w konkursach Dominik Leżański, przewodniczący PSRP.

MK

konkurs psrp org pl

kultura psrp org pl

Dyskusja (0 komentarzy)