Aktualności
Konkursy
25 Kwietnia
Opublikowano: 2018-04-25

P&G IT Business Challenge – trwa finał 29. edycji programu dla utalentowanych studentów i absolwentów IT

Coraz szerzej wykorzystywane rozwiązania cyfrowe stanowią o sukcesie w wielu branżach i firmach. Będą się mogli o tym przekonać uczestnicy P&G IT Business Challenge, największego konkursu firmy organizowanego dla studentów IT. Finał wydarzenia odbywa się w dniach 22-27 kwietnia w Atenach, a biorą w nim udział także reprezentanci z Polski.

Dlaczego firma, której produkty na co dzień towarzyszą miliardom konsumentów na całym świecie, organizuje jeden z najbardziej prestiżowych programów w branży IT? Przede wszystkim Procter & Gamble od zawsze dąży do tego, by być w czołówce najbardziej innowacyjnych firm i dostarczać konsumentom na całym świecie rozwiązania, które służą im w codziennym życiu. Cyfryzacja procesów zarządzania firmą typu end to end – od marketingu, poprzez produkcję i logistykę, wykorzystanie technologii do dogłębnego zrozumienia konsumenta czy też tworzenie modeli biznesowych, odpowiadających na wyzwania rewolucji technologicznej to procesy, dzięki którym firma może te dążenia zrealizować. Kluczem do sukcesu są jednak ludzie – utalentowani pasjonaci IT, którzy poszukują możliwości rozwoju i kariery w globalnych strukturach międzynarodowego koncernu.

– Zaawansowany rozwój technologii zdominował niemal wszystkie dziedziny codziennego życia, a ilość dostępnych informacji i danych sprawia, że powstaje nieskończenie wiele możliwości na dostarczenie konsumentom najlepszych, zindywidualizowanych rozwiązań. W P&G stale poszukujemy więc młodych, uzdolnionych ludzi, którzy pomogą nam kształtować tę nową rzeczywistość. Podczas konkursu IT Business Challenge pomożemy uczestnikom doświadczyć, na czym polegają codzienne wyzwania dla specjalistów IT w P&G oraz jak przebiega proces tworzenia innowacji i rozwiązań dla biznesu w międzynarodowym i interdyscyplinarnym środowisku – mówi Emilia Burzyńska, Chief Information Officer na Europę Centralną w P&G.

Konkursowi będą towarzyszyć także warsztaty oraz szkolenia, dzięki którym uczestnicy mogą zdobyć nowe umiejętności w zarządzaniu projektami, procesami tworzenia innowacji, a także z innych obszarów, które pomogą im sprawdzić swój potencjał managerski.

To, co wyróżnia karierę w IT w P&G, to fakt, że liczą się zarówno umiejętności techniczne, jak i menedżerskie. Opracowywanie aplikacji mobilnych, zarządzanie ogromnymi bazami danych służącymi zrozumieniu zachowań konsumenckich, optymalizacja platformy danych w SAP-ie umożliwiająca perfekcyjne funkcjonowanie łańcucha dostaw i inne rozwiązania dla biznesu wymagają – poza wiedzą techniczną – sprawności organizacyjnej, umiejętności prowadzenia różnorodnych zespołów, zarządzania ryzykiem i rozwiązywania problemów. Zdobywanie doświadczeń na wszystkich tych polach stwarza szerokie możliwości kariery. Potencjalnie każdy początkujący specjalista IT ma szanse zostać nawet CIO firmy.

Polski oddział Centrum Usług Biznesowych P&G ma dla koncernu szczególne znaczenie. Jest jednym z trzech takich centrów firmy na świecie. Zespół ponad 250 specjalistów IT stworzył i na co dzień zarządza ponad 130 rozwiązaniami o globalnym zasięgu. Jednym z nich jest aplikacja Oral-B, która dzięki bluetooth łączy się ze szczoteczką elektryczną Oral-B i niczym dentysta, pomaga konsumentowi we właściwej pielęgnacji jamy ustnej.

Wyzwanie dla młodych specjalistów P&G IT Business Challenge to największe międzynarodowe wydarzenie tego typu na świecie, w ramach którego uczestnicy mogą wcielić się w rolę managera IT w Procter & Gamble.  Spośród setek zgłoszeń do IT Business Challenge, z całej Europy oraz Egiptu wybrana została finałowa grupa 24 studentów.  Dodatkową wartością dla każdego z uczestników programu jest szansa na dalszą współpracę zawodową z Procter & Gamble. Przed takimi możliwościami stoi obecnie także czwórka polskich studentów, którzy zakwalifikowali się do tegorocznych finałów.Uczestnicy poprzednich edycji zgodnie potwierdzają, że udział w IT Business Challenge to jedno z najbardziej ekscytujących doświadczeń na starcie ścieżki zawodowej, zmieniające ich dotychczasowe postawy i wyobrażenia o pracy w dziale IT globalnego lidera branży dóbr konsumenckich, a także pozwalające na doświadczenie synergii między biznesem a innowacjami i technologią.– IT Business Challenge to tydzień pełen wyzwań, emocji, ciągłego uczenia się, poznawania siebie i nawiązywania cennych relacji z innymi. Udział w wydarzeniu wpłynął na moje zrozumienie wagi roli IT w globalnej firmie i pokazał mi możliwości, jakie P&G stwarza dla rozwoju kariery. Obecnie pracuję w P&G i widzę na co dzień, jak w naszym warszawskim biurze tworzone są innowacyjne rozwiązania na globalną skalę, a ja mam okazję być odpowiedzialną za jedno z nich – mówi Paula Sztainwald, uczestniczka zeszłorocznej edycji IT Business Challenge, która obecnie pracuje w P&G jako młodszy manager w dziale IT w Procter& Gamble.

Więcej szczegółów dotyczących projektu P&G IT Business Challenge na stronie http://pgcareers.com/students/it-business-challenge/

Monika Erszman

Dyskusja (0 komentarzy)