Aktualności
Konkursy
25 Września
Opublikowano: 2019-09-25

Pierwsi laureaci MINIATURY 3

Narodowe Centrum Nauki wyłoniło pierwszych laureatów trzeciej edycji konkursu MINIATURA na działanie naukowe służące realizacji badań podstawowych. W pierwszej turze konkursu do finansowania zakwalifikowano 23 wnioski o wartości niemal 912 tys. zł.

W konkursie MINIATURA 3 na realizację działań takich, jak badania wstępne, pilotażowe, kwerenda, staż naukowy, wyjazd badawczy albo wyjazd konsultacyjny można otrzymać od 5 do 50 tys. zł. W premierowym rozdaniu nowej edycji maksymalną kwotę przyznano dwóm badaczkom: dr hab. Magdalena Wieczorek z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny przeprowadzi badania wstępne w projekcie „Charakterystyka genetyczna izolatów klinicznych i środowiskowych wirusa ECHO-3 krążącego w Polsce w latach 2005–2019”, a dr inż. Edyta Symoniuk ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zbada „Analizę zawartości oraz aktywności przeciwutleniającej nasion i kiełków facelii błękitnej (Phacelia tanacetifolia Benth.)”.

Największą liczbą laureatów w tej odsłonie – 4 – może się pochwalić Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Nabór wniosków do konkursu prowadzony jest do 30 września 2019 roku. Budżet tej edycji wynosi aż 20 mln zł.

Pierwszy konkurs MINIATURA ogłoszony i zakończony w 2017 roku cieszył się rekordowym zainteresowaniem naukowców. Dzięki MINIATURZE 1 wsparcie otrzymało 828 naukowców, a łączna kwota finansowania wyniosła prawie 30 mln zł.

Konkurs MINIATURA 3 skierowany jest do osób, które uzyskały stopień naukowy doktora nie wcześniej niż 1 stycznia 2007 roku, nie kierowały i w momencie składania wniosku nie kierują realizacją projektu badawczego finansowanego przez NCN lub w ramach innych konkursów krajowych/międzynarodowych, jak również nie są laureatami konkursów NCN na stypendia doktorskie lub staże podoktorskie. Kandydat nie może być również wnioskodawcą, kierownikiem projektu ani kandydatem na staż we wniosku złożonym lub zakwalifikowanym do finansowania w innym konkursie Narodowego Centrum Nauki. Musi posiadać w swoim dorobku naukowym co najmniej jedną opublikowaną pracę lub w przypadku działalności naukowej z zakresu twórczości i sztuki co najmniej jedno dokonanie artystyczne lub artystyczno-naukowe. Warunkiem udziału w konkursie jest również zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w jednostce naukowej będącej wnioskodawcą.

MK, źródło: NCN

Listy działań naukowych zakwalifikowanych do finansowania w konkursie MINIATURA 3

 

Dyskusja (1 komentarz)
  • ~piotr 26.09.2019 20:31

    test