Aktualności
Konkursy
17 Stycznia
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego Źródło: opinieouczelniach.pl
Opublikowano: 2020-01-17

Pierwszy w Polsce konkurs chirurgii robotycznej dla studentów medycyny

Szpital na Klinach wraz z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego organizują konkurs „Buduj przyszłość z robotem da Vinci”, dedykowany studentom kierunku lekarskiego. To wyjątkowa okazja umożliwiająca młodym ludziom zdobycie unikalnych doświadczeń w zakresie chirurgii robotycznej. To kompetencje, na które już dzisiaj jest ogromne zapotrzebowanie z uwagi na rozwój rynku robotycznego w Polsce, a które w przyszłości będą zyskiwały jeszcze większe znaczenie.

Od 2019 r. Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego we współpracy ze Szpitalem na Klinach, mając na uwadze postępujący trend związany z upowszechnianiem się technik robotycznych w medycynie, rozpoczęły działalność dydaktyczną oraz naukową związaną z wdrażaniem nowych technologii medycznych oraz małoinwazyjnych metod leczenia.

Uczelnia oraz szpital uruchamiają wspólny projekt – konkurs dedykowany studentom III i IV roku kierunku lekarskiego, studiujących na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu KAAFM w Krakowie. Konkurs ma na celu motywowanie i promowanie najbardziej uzdolnionych studentów oraz upowszechnienie wśród społeczności akademickiej kierunków medycznych chirurgii robotycznej jako dziedziny mocno osadzonej w chirurgii. Zwycięzcom konkursu zostanie przyznana nagroda w postaci trzydniowego kursu z wykorzystaniem symulatora SimNow w krakowskim Szpitalu na Klinach z zakresu robotyki chirurgicznej da Vinci oraz wizyta studyjna w ośrodku szkoleniowym ORSI Academy w Belgii.

Kształcenie przyszłych lekarzy na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego realizowane jest od początku z wykorzystaniem efektywnych i nowoczesnych metod dydaktycznych.

Upowszechnianie chirurgii robotycznej wśród studentów oraz młodych lekarzy nie byłoby możliwe, gdyby nie takie jednostki, jak krakowski Szpital na Klinach, który jako jeden z ośmiu ośrodków w Polsce dysponuje systemem robotycznym da Vinci i jako jedyny ośrodek w Polsce prowadzi międzynarodowy kurs dla lekarzy. Współpraca z uczelnią wyższą to idealna synergia, pozwalająca podejmować działania na rzecz kształcenia przyszłych kadr.

Formularz konkursowy dostępny na stronie internetowej: http://ka.edu.pl/lek/informacje-dla-studentow/aktualnosci-lek/art,22,konkurs-chirurgii-robotycznej.html

Formularze zgłoszeniowe należy wysyłać na adres: dziekanat@afmmed.edu.pl do 20 stycznia 2020 r.

Dominika Górska

Dyskusja (0 komentarzy)