Aktualności
Konkursy
17 Kwietnia
Źródło: archiwum prywatne
Opublikowano: 2024-04-17

Polscy studenci wicemistrzami świata w negocjacjach

Studenci Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Śląskiego zajęli drugie miejsce w Mistrzostwach Świata Negocjacji, które odbyły się w Niderlandach. Po raz pierwszy od dekady drużyna z Polski stanęła na podium tych zawodów. 

Biało–czerwonych barw w The Negotiation Challenge bronili: Aleksander Łabuć (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), Paweł Urzenitzok i Dominik Zdebik (Uniwersytet Śląski). Dryżynę trenował Bartosz Dominikowski, absolwent SGH.

Polacy awansowali do finału po kilku rundach eliminacyjnych, gdzie negocjowali m.in. z drużyną z Georgetown University oraz Eindhoven University of Technology. W finale, który odbył się w dniach 5–6 kwietnia w Niderlandach, rywalizowali z najlepszymi negocjatorami z całego świata. W TNC brało udział 66 ekip z takich uczelni, jak m.in. Harvard Business School, Columbia University, Princeton University, HHL Leipzig Graduate School of Management czy HEC Paris.

Uczestnicy turnieju musieli wykazać się zdolnościami w negocjacjach, które były oceniane pod kątem warunków wynegocjowanego kontraktu, wpływu rozmów na relację z partnerami negocjacyjnymi oraz opinii ekspertów o sposobie prowadzenia negocjacji. Ocena jury obejmowała analizę zastosowanych technik i strategii negocjacyjnych oraz skuteczność ich wdrożenia przez zespoły.

Cały turniej był doskonałym doświadczeniem, mam nadzieję, że wiedzę tę będziemy nieustannie pogłębiać i przyczyniać się do rozwoju umiejętności negocjacyjnych wśród studentów i profesjonalistów w Polsce – mówi Aleksander Łabuć z SGH.

Dumy ze zdobytego tytułu wicemistrzów świata nie kryje także Paweł Urzenitzok z UŚ.

Ciężka praca, wiele godzin treningów oraz niezliczona liczba przeczytanych książek negocjacyjnych… Wszystko to przyniosło efekty. Nasza negocjacyjna podróż zaczęła się kilka lat temu. Liczę na to, że nasz sukces będzie również inspiracją dla innych.

Polacy mieli również okazję wziąć udział w specjalistycznych warsztatach z technik negocjacyjnych oraz w szkoleniu prowadzonym przez Gary’ego Noesnera, szefa ds. negocjacji kryzysowych w amerykańskim Federalnym Biurze Śledczym (FBI).

źródło: SGH

Dyskusja (0 komentarzy)