Aktualności
Konkursy
24 Października
Źródło: Stock Adobe
Opublikowano: 2022-10-24

Ponad 10,6 mln zł dla najlepszych z najlepszych

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło wyniki projektu „Najlepsi z najlepszych! 4.0.”. Do realizacji skierowano 104 wnioski na łączną kwotę ponad 10,6 mln zł.

Celem projektu „Najlepsi z najlepszych! 4.0.” jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności. Dzięki zdobytym środkom będą oni mogli uczestniczyć w konkursach, zawodach i konferencjach na arenie międzynarodowej. W trzecim naborze do oceny merytorycznej skierowano 119 aplikacji, spośród których do finansowania przekazano 104 wnioski opiewające na łączną kwotę ponad 10,6 mln zł. Przedsięwzięcia będą realizowane przez studentów 26 uczelni. Wśród beneficjentów dominują: Politechnika Warszawska (11 wniosków), Akademie Górniczo-Hutnicza w Krakowie (11) i Politechnika Śląska (10).

Najwyższe dofinansowanie przyznano Politechnice Gdańskiej, która na start eksperymentalnych rakiet sondujących z ładunkiem naukowym na międzynarodowych konkursach konstruktorskich otrzymała 320 tys. zł. Taka sama kwota trafi do studentów Politechniki Wrocławskiej, którzy zaplanowali serię wyjazdów na prestiżowe międzynarodowe zawody konstruktorów bezzałogowych systemów powietrznych SAE Aero Design w Stanach Zjednoczonych.

Niewiele mniej (319 998 zł) dostaną studenci Politechniki Warszawskiej na zaprojektowanie i budowę bezzałogowych samolotów udźwigowych, udział w międzynarodowych zawodach lotniczych oraz w międzynarodowej konferencji lotniczej. Z kolei członkowie Koła Naukowego Robotyków z Politechniki Białostockiej, konstruujący roboty mobilne, otrzymają 319,2 tys. zł na projekt pt. „Robotyczni emisariusze 4.0”.

MK

Lista projektów rekomendowanych do finansowania

Dyskusja (0 komentarzy)