Aktualności
Konkursy
12 Grudnia
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2023-12-12

Ponad 12 mln zł na realizację projektów metrologicznych

Ponad 12 mln zł przeznaczy Ministerstwo Edukacji i Nauki na realizację projektów badawczych dotyczących metrologii. Właśnie ogłoszono wyniki programu „Polska Metrologia II”.

Inicjatywa ma na celu wsparcie badań naukowych i prac rozwojowych prowadzonych we współpracy z Głównym Urzędem Miar w obszarach związanych z metrologią. Nabór wniosków zakończył się w połowie października. Do finansowania skierowano 13 wniosków. Środki trafią do dziesięciu uczelni (po dwa projekty będą realizowane na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Zielonogórskim) oraz Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej. Najwyższe dofinansowanie – 1 mln zł – otrzyma Politechnika Śląska na projekt „Opracowanie dawkomierza dla radioterapii w technologii optyki zintegrowane”. W sumie wartość wszystkich wyłonionych projektów przekracza 12 mln zł.

Program „Polska Metrologia II” ma podnieść poziom zdolności badawczych instytucji metrologicznych i wzmocnić ich kapitał intelektualny. Inicjatywa ma także zwiększyć konkurencyjność polskiej gospodarki w strategicznych dla kraju obszarach oraz przyczynić się do rozwoju nowoczesnych technologii i metrologii – w szczególności w obszarach zdrowia, środowiska, energii oraz zaawansowanych technik pomiarowych.

GaL

Wnioski zakwalifikowane do finansowania w ramach programu „Polska Metrologia II”

Dyskusja (0 komentarzy)