Aktualności
Konkursy
24 Marca
Źródło: MTK Kraków
Opublikowano: 2021-03-24

Przyjmowanie zgłoszeń do konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza

W dniach 14–17 października odbędą się 24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Towarzyszący im nieodłącznie konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza wyłoni najlepszą książkę naukową z obszaru szeroko rozumianej humanistyki. 

Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza to inicjatywa, która od lat towarzyszy Międzynarodowym Targom Książki w Krakowie. Nazwisko zwycięzcy ogłaszane jest podczas gali finałowej organizowanej zwyczajowo pierwszego dnia imprezy. Właśnie otwarto nabór zgłoszeń do 24. edycji.

Ideą konkursu jest popularyzowanie książek naukowych, wnoszących znaczący wkład w rozwój polskiej i międzynarodowej kultury oraz nauki. Strategicznym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja książki naukowej i popularnonaukowej z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki, poprzez aktywizowanie i motywowanie obecnych na rynku wydawnictw do publikowania dokonań polskich naukowców i badaczy.

Zgłoszenie do konkursu można składać za pośrednictwem formularza internetowego do końca maja! Spośród nadesłanych zgłoszeń jury, w którym zasiadają przedstawiciele świata nauki i kultury, wybierze finałową dziesiątkę. Zwycięzca otrzyma w nagrodę 30 tys. zł oraz statuetkę wykonaną przez śp. prof. Bronisława Chromego.

W ubiegłym roku laureatem został dr hab. Michał Roch Kaczmarczyk, socjolog z Uniwersytetu Gdańskiego, autor książki „Aporia wolności. Krytyka teorii społecznej”, wydanej przez Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w serii Monografie FNP. Rozmowę ze zwycięzcą można przeczytać w lutowym numerze „Forum Akademickiego”.

Jak co roku, Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbędą się w październiku, lecz tym razem rozpoczną się nieco wcześniej niż w latach poprzednich. Jedną z najważniejszych imprez czytelniczych w kraju zaplanowano w dniach 14–17 października.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)