Aktualności
Konkursy
12 Lutego
Źródło: www.uniwersytetradom.pl
Opublikowano: 2019-02-12

Radomski akcent w finale Global Teacher Prize

Magdalena Dygała, lektor języka angielskiego na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu oraz nauczycielka z ZSO 7 w Radomiu, znalazła się w finale Światowej Nagrody Nauczycielskiej zwanej nauczycielskim Noblem – Global Teacher Prize 2019. Stanie tym samym przed szansą zdobycia miliona dolarów.

Magdalena Dygała na listę TOP 50 trafiła nieprzypadkowo. Od wielu lat angażuje młodzież i studentów w projekty międzynarodowe. W 2014 roku zajęła I miejsce w międzynarodowym konkursie zorganizowanym przez autorkę książki „Headway” i w nagrodę wyjechała do Oxfordu, gdzie uczestniczyła w 2-tygodniowym kursie dla nauczycieli w Exeter College. W 2016 roku wraz ze współpracownikami i uczniami zdobyła II miejsce na świecie w konkursie filmowym brytyjskiego magazynu ETprofessional. Znalazła się również w finale konkursów: „Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2016” (organizowany przez British Alumni Society) oraz „Nauczyciel Roku 2017” (organizowany przez „Głos Nauczycielski”).

Jest także koordynatorką międzynarodowego konkursu filmowego pt. „Dzień z życia ucznia/studenta z różnych krajów świata”, który odbywa się na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Jego celem jest wyłonienie najbardziej oryginalnego filmu przedstawiającego typowy dzień uczniów lub studentów z różnych krajów świata, zachęcenie młodzieży do aktywności twórczej oraz wykorzystania urządzeń multimedialnych. I miejsce w II edycji konkursu zdobyła grupa studentów UTH Rad.

Do tegorocznego finału Global Teacher Prize 2019 Magdalenę Dygałę wybrano z ponad 10 tysięcy kandydatów. Zwycięzca zostanie ogłoszony w marcu podczas światowego forum dla nauczycieli w Dubaju – Global Eductaion and Skills Forum. Główną nagrodą w konkursie jest milion dolarów.

Źródło: UTH

Dyskusja (0 komentarzy)