Aktualności
Konkursy
05 Grudnia
Źródło: www.uw.edu.pl
Opublikowano: 2023-12-05

Reprezentantki UW ze srebrem w mistrzostwach świata PR

Studentki Uniwersytetu Warszawskiego zajęły drugie miejsce w The ICCO University PR World Cup 2023 dla młodych kreatywnych PR-owców. Polki pokonały trzydzieści zespołów z dwudziestu światowych instytucji edukacyjnych prowadzących studia z zakresu public relations.

Konkurs dla młodych, kreatywnych specjalistów public relations zorganizowała już po raz drugi International Communication Consultancy Organization (ICCO). Wzięło w nim udział trzydzieści drużyn z Azji, Europy, Afryki i Ameryki Północnej. Pary składające się ze studentów kierunków związanych z PR i komunikacją rozwiązywały zadanie przygotowane przez partnera inicjatywy – Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP). Polegało ono na stworzeniu koncepcji kampanii skupionej wokół 13 Celu Zrównoważonego Rozwoju, a następnie zaprezentowaniu jej międzynarodowemu jury w formie wideo. Na przygotowanie pracy konkursowej uczestnicy mieli 72 godziny.

Uniwersytet Warszawski reprezentowały studentki z Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii: Emilia Sala i Michalina Wójcik, członkinie Koła Naukowego Public Relations UW. Swoją kampanię „LOVE ME BACK – The Planet” oparły na pomyśle odwzajemnionej miłości do planety, udowadniając, że miłość jest tożsama z działaniem.

Prace oceniane były przez liderów branży PR z całego świata, w tym przez Szymona Dziewięckiego, założyciela Koła Naukowego PR UW i zeszłorocznego brązowego medalistę konkursu, oraz dr hab. Alicję Waszkiewicz-Raviv, wykładowczynię z WDIB UW.

Public relations łączy ludzi wokół celów organizacji, a tym razem w konkursie ICCO cel był wyjątkowo aktualny i istotny globalnie: budzenie świadomości konsekwencji zmian klimatycznych u młodego pokolenia. Studenci z Indonezji, Emiratów Arabskich, Indii, Pakistanu i wielu innych krajów podjęli trudne komunikacyjnie wyzwanie. Z powodów etycznych opisanych w regulaminie nie oceniałam polskiej ekipy. Jednak widziałam ich projekt i rzeczywiście wybijał się kreatywnością, ale i szczegółową operacjonalizacją. Z dumą mogę stwierdzić, ucząc już kilkanaście lat na UW, że kształcimy studentów PR na światowym poziomie: praktycznie i inspirująco. Cieszą takie globalne sukcesy obecnych studentek, które potwierdzają nasz poziom dydaktyki public relations – mówi dr hab. Alicja Waszkiewicz-Raviv.

źródło: UW

 

Dyskusja (0 komentarzy)