Aktualności
Konkursy
19 Listopada
Opublikowano: 2018-11-19

Rozpoczął się 18. konkurs Artystyczna Podróż Hestii

Ruszył 18. konkurs Artystyczna Podróż Hestii. Udział w konkursie jets dla młodych twórców okazją do szerszej dyskusji na temat współczesnej kondycji artysty i odbiorcy, zmagających się coraz częściej ze zmienną, niepewną i niejednoznaczną rzeczywistością.

Tradycyjnie konkurs adresowany jest do studentów IV i V roku wszystkich wydziałów i kierunków artystycznych polskich uczelni, którzy tworzą prace w obszarach: malarstwa, grafiki, rzeźby i instalacji, fotografii, sztuki cyfrowej i performance.

Uczestnicy konkursu Artystyczna Podróż Hestii mogą przesyłać swoje zgłoszenia przez specjalny panel na stronie internetowej: LINK. Prace spełniające regulaminowe wymogi konkursu można przesyłać do 10 lutego 2019 roku.

Wybrane przez jury konkursowe prace zaprezentowane zostaną na wystawie finałowej w Muzeum nad Wisłą – filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Przed uczestnikami 18. edycji konkursu APH stoi również szansa miesięcznej podróży i rezydencji artystycznej w dwóch prężnych ośrodkach: Residency Unlimted w Nowym Jorku i centrum rezydencyjnym RUPERT w Wilnie. Ponadto jeden z finalistów może otrzymać komercyjne zlecenie na artystyczną koncepcję raportu rocznego Grupy ERGO Hestia.

Przed przystąpieniem do tegorocznej edycji konkursu APH należy zapoznać się z regulaminem, który jasno określa wymogi konkursowe. Dla komfortu uczestników przygotowano też FAQ z odpowiedziami na najczęściej pojawiające się pytania. Warto również spojrzeć na harmonogram 18. edycji, który pokazuje wszystkie etapy konkursu. Dodatkowe informacje: konkurs@fundacjaaph.pl.

Fundacja Artystyczna Podróż Hestii

 

Dyskusja (0 komentarzy)